دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پی یر و لوسی

پی یر و لوسی

نویسنده: رومن رولان
مترجم: مینو مشیری
ناشر: فرهنگ نشر نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 105
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این کتاب، اثری کمتر شناخته‌شده از این نویسنده است که نثر زیبایی دارد. "پی یر و لوسی”حجم زیادی ندارد ولی با نثر زیبایی که به آن اشاره کردم، تمام باورهای رولان را که مهم‌ترینشان عقاید ضد جنگ بود، مطرح می‌کند؛ البته این باورها در قالب یک رمان عاشقانه طرح می‌شوند.

«پی‌یر» در این رمان یک هملت مدرن و امروزی است؛ افسرده، ناامید و سرخورده از جهانی که در آن زندگی می‌کند. در حقیقت او جوان ۱۸ ساله بورژوایی است که در دوران جنگ جهانی اول به خدمت سربازی فراخوانده شده است.

رمان زیبای «پی‌یر و لوسی» داستان عشق پرشور و پاک دو دلداده جوان است که در آن آرمان‌های شفقت، صلح طلبی و انسان دوستی نویسنده مشهور و برنده جایزه نوبل، رومن رولان، و آرزوی او در داشتن جهانی عاری از خشونت، تجلی می‌یابد....

«رومن رولان» متولد 26 ژانویه 1866 در شهر کلامسی از ایالت بورگونی فرانسه است. او از خانواده‌ای بورژوا و مرفه بود و توانست در پاریس و رم به تحصیلات عالیه دست یابد. تز دکترایش را درباره تاریخ اپرای اروپا پیش از لولی و اسکارلاتی گذراند و پس از تدریس در دانشگاه‌های معتبری چون «سوربن» و «اکول نورمال» از سال 1912 تمام وقت به نویسندگی پرداخت.

رولان علاوه بر داستان نویسی به نوشتن نمایشنامه، مقاله، زندگینامه و تاریخ هنر نیز می‌پرداخت و موسیقی‌شناس برجسته‌ای هم بود. از میان معروف‌ترین آثار او در حوزه ادبیات داستانی می‌توان به رمان‌های «ژان کریستف»، «جان شیفته» و «کولا برونیون» اشاره کرد.

جوایزی که این کتاب برنده شده است

برنده جایزه نوبل

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات