دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پی پی روی عرشه کشتی

پی پی روی عرشه کشتی 

نویسنده: آسترید لیند گرن
مترجم: افسانه صفوی
ناشر: کیمیا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 138
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

 مصور

ماجراهای پی پی جوراب بلند

کتاب، ماجرای دخترك مو قرمز و سرزنده ای است كه به تنهایی در باغ «ویله كولا» زندگی می كند. البته پی پی تنهای تنها نیست؛ اسب و آقای نیلسون، كه یك میمون كوچولوی بامزه است، هم همیشه در كنار پی پی هستند. زندگی پی پی پر از ماجراست و بهترین دوستانش، تامی و آنیکا در همه این ماجراها حضور دارند. پی پی به مدرسه نرفته، اما همه دنیا را دیده است. او خیلی حرف می زند، خیلی بخشنده و فداكار است و به قول خودش، از عهده هر كاری برمی آید. اما حرفها و كارهای او همیشه دیگران را حیرت زده میكند. این كتاب به اغلب زبان های زنده دنیا ترجمه شده است.

یک شهر کوچک درسوئد وجود دارد که اگر غریبه ای به آنجا برود واتفاقاً به نقطه ای از حاشیه آن شهربرسد ، حتماً ویله کولا را خواهد دید . البته منظورم این نیست که آن خانه ییلاقی جای مجللی است ، چون بیشتر به یک کلبه مخروبه میماند ، ولی کلبه وحیاط اطرافش آن قدر در هم است که وقتی آدم به آنجا می رسد ، بی اختیار می ایستد و به آن جای عجیب و غریب خیره می شود تا بفهمد چه کسی می تواند در آن زندگی کند وچرا در ایوان آن کلبه اسبی بسته اند .

اگر غروب باشد و هوا در حال تاریک شدن ، با نگاهی به داخل آن حیاط به هم ریخته می شود دختر کوچکی را دید که آنجا پرسه می زند وانگار اصلاً نمی خواهد به رختخوابش برود .

پی پی جوراب بلند محبوب‌ترین اثر آسترید لیند گرن است، نویسنده‌ای که از بیخ و بن ادبیات کودکان سوئد و جهان را دگرگون کرد. لیندگرن در این داستان، دختری مستقل و جسور در رویارویی با جهان بزرگ‌سالان را به نمایش می‌گذارد. پی پی در این رمان و دو دنباله آن، پی پی به کشتی می‌رود و پی پی در دریاهای جنوب با شیوه‌های دیکتاتوری متداول، واقعیت‌های برساخته‌ی بزرگ‌سالان، نظم و دستورهای خسته‌کننده در کشمکش است.

روح داستان پی پی ضدیت با استبداد است. پی پی برخلاف شخصیت‌های توسری‌خور در داستان‌های کودکان آن دوران، با اعتمادبه‌نفس و نیرومند است. نقش پی پی، شادی بخشیدن به زندگی کودکان است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات