پی پی جوراب بلند

پی پی جوراب بلند 

نویسنده: آسترید لیند گرن
مترجم: گلی امامی
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1350  - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

مصور

پی پی جوراب بلند دخترک شاد و مهربانی است که موهای سرخی دارد ، جوراب های لنگه به لنگه قهوه ای و سیاه به پا دارد. پیراهن های عجیب می پوشد و کف شهای بزرگی به پا دارد. پدر او که ناخدا کشتی هوپه توسا است در یک طوفان ناپدید می شود. پی پی با یک چمدان پر از طلا تصمیم می گیرد د ر ویله کولا ویلایی که پدرش خریده بود تا در پیری با او در آنجا زندگی کند برود.

او مطمئن است که پدرش زنده است و سلطان جزیره آدم خوارهاست که این رویا واقعیت دارد و شما در بخش دوم آن متوجه خواهید شد. او رفتارها و کارهای عجیبی می کنددر ویله کولا با آنیکا و تامی که همسایه دیوار به دیوار اویند دوست می شودو تمامی داستان ها حضور دارندو همراه او بهترین لحظاتشان را می گذرانند.

بیرون جاده درانتهای یک دهکده کوچک ، باغی کهنه و قدیمی داشت قرار داشت . در آن باغ کلبه ای بود که در آن دخترک تنهایی به نام پی پی جوراب بلند زندگی می کرد.  او نه سالش بود و پدر و مادری هم نداشت . البته این خیلی عالی بود چون وقتی بازی می کرد و خوش بود کسی به او نمی گفت که وقت خواب رسیده وهیچ کس هم برای او که شکلات را به هر چیزی ترجیح می داد ، روغن جگر ماهی درست نمی کرد .

روزی روزگاری پی پی پدری داشت که به او شدیداً علاقه مند بود . طبیعتاً مادری هم داشت ولی این موضوع مربوط به خیلی قبل بود ، چون او اصلاً مادرش را به خاطر نمی آورد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پی پی جوراب بلند

  • 900,000ریال

برچسب ها: آسترید لیند گرن, گلی امامی, داستان های سوئدی, داستان های نوجوان, کتاب های نایاب, کتاب پی پی جوراب بلند