منو
سبد خرید

پیوندهای کودک و خانواده

پیوندهای کودک و خانواده
پیوندهای کودک و خانواده
  • موجودی: موجود
  • مدل: 150909 - 103/2
  • وزن: 0.40kg
500,000 ریال

پیوندهای کودک و خانواده

نویسنده: حییم گینوت
مترجم: حسن تقی زاده میلانی
ناشر : اندیشه

زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 232
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

خانه و خانواده مفهومی زیستی و در همین حال جامعه شناختی نیز است. این مفهوم یا پدیده در دوره ای از تاریخ زندگی انسان پدیدار شده است و در گذر سده ها و هزاره ها دگرگونی ها و تحولات عمده ای را از سرگذرانده است.خانواده به گروه یا مجموعه ای از انسان ها می گویند که در یک فضای زیستی مشترک زندگی می کنند. زندگی در این فضای مشترک کنش هایی را در پی دارد. کنش هایی همانند خوابیدن و آرمیدن، غذا خوردن،‌ پرورش کودکان و فراتر از آن مجموعه ای از کنش ها که به زندگی معنوی انسان مربوط است. مانند خواندن یا شنیدن و نیایش کردن.

شیوه ای که نویسنده در این کتاب برای ارائه مطالب در پیش گرفته، درک و فهم مباحث را آسان می سازد. وی از تئوری های پیچیده و تخصصی به کلی پرهیز کرده و با ساده نویسی، ارتباطی مستقیم با خواننده برقرار می کند و دانش تخصصی را به میان افراد غیرمتخصص می برد و بخوبی از عهده این کار برآمده است. علاوه بر این، می توان از به کارگیری مثال های زنده در این کتاب نام برد. دکتر گینات هرگز مثالی ارائه نمی کند که خواننده با آن نامانوس باشد.

کودکان ما آن‌گونه می‌شوند که ما هستیم، نه آن‌گونه که دلمان می‌خواهد بشویم”این جمله نشان می‌دهد که کودکان به ویژه در سنین کودکی که ذهنی تحلیل‌گر ندارند چه میزان بر دیدنی‌های خویش استوارند و به چه مقدار آنچه را که می‌بینند ثبت و ضبط می‌کنند. این روزها در جامعه‌ی کنونی و با بالارفتن سطح آگاهی و روانشناختی جامعه، اغلب پدر و مادرها می‌دانند که امنیت روحی و عاطفی کودک نقشی تعیین کننده در شخصیت و رشد او دارد.

مثالها همه به مواردی اشاره می کنند که پدران و مادران هر روز با آنها سر و کار دارند. خواننده به آسانی در می یابد که رفتار غلط کدام است و رفتار صحیح کدام؛ و چون این درک بی آنکه مشکلی در کار باشد، صورت می گیرد، در نتیجه اصل مطلب به طور کامل به ذهن خواننده انتقال می یابد. این کتاب ـ آنگونه که نویسنده در مقدمه اش توضیح می دهد ـ حاصل پانزده سال تجربه و کار با والدین و کودکان است و از این روست که مثال های آن ملموس و زنده است.

نویسنده می گوید: هدف از نگارش این کتاب کمک به والدین است تا اهدافی را که در مورد کودکانشان دارند بشناسند و روش هایی برای جامه عمل پوشاندن به این اهداف به دست آورند. والدین با مشکلات معینی روبرو می شوند که برای از میان برداشتن این مشکلات راه ها و روش های ویژه ای وجود دارد؛ پند و اندرزهای پیش پا افتاده و قدیمی هیچ کمکی به والدین نمی کنند

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات