كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
پیله و پروانه

پیله و پروانه

نویسنده: ژاک دومینیک بوبی
مترجم: فریبا تنباکوچی - میچکا سرمدی
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 125
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 ~ 1382 - دوره چاپ: 4 ~ 1

 

مروری بر کتاب

نویسنده ی کتاب سردبیر مجله ی ال درفرانسه، پس از یک حمله ی شدید مغزی دچار فلج کامل شد. او توانایی حرف زدن نداشت و فقط می توانست پلک هایش را حرکت بدهد. دومینیک بوبی تمام این کتاب را به همین شیوه و تنها با استفاده از حرکت پلک چشمش دیکته کرده است . «پیله و پروانه» سرگذشت واقعی دومینیک بوبی پس از حمله ی مغزی و فلج شدن اوست. کتاب سرشار از لحظات انسانی و زیبایی است که می تواند باور ما را نسبت به توانایی انسان در رویارویی با مشکلات  تغییر دهد.

بیمار بعد از حمله‌ی شدید مغزی نجات پیدا می‌کند ولی از سر تا نوک پا فلج می‌شود. مغز کاملاً سالم باقی می‌ماند و در درون بدن بیمار محبوس می‌شود. بیمار قادر به حرکت کردن و حرف زدن نیست.

در مورد من تنها راه ارتباطی با دنیای خارج، چشمک زدن با چشم چپ است. مهم‌ترین وظیفه‌ی من اکنون این است که سفرنامه‌ای از دوران زمین‌گیر شدن‌ام تهیه کنم فرق نمی‌کند فیلم زیبای «اتاقک غواصی و پروانه» را دیده باشید یا نه، پیشنهاد می‌کنم لذت خواند این رمان را از دست ندهید...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پیله و پروانه

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 102097 - 2/2
  • موجودی: در انبار
  • 210,000ریال
  • 170,000ریال

برچسب ها: ژاک دومینیک بوبی, فریبا تنباکوچی, میچکا سرمدی, داستان های امریکایی, کتاب پیله و پروانه