كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
پیش درآمدی بر فلسفه اخلاق در اسلام

پیش درآمدی بر فلسفه اخلاق در اسلام

نویسنده: عبدالله عباسی آرانی
ناشر: مرسل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 157
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مجموعه‌ی حاضر تلاش دارد تا از لابه‌لای آراء و مسائل مختلفی که در جهان اسلام از آغاز تاکنون نزد متکلمان ، فلاسفه و اصولیون در حوزه‌ی اخلاق مطرح گردیده است.

مهم‌ترین و برجسته‌ترین آنها را به گونه‌ای ابتدایی و عاری از اصطلاحات فنی این رشته مطرح کند تا راه را برای تفحص و جستجوی بیشتر طلاب و دانشجویانی که علایق فکری و فلسفی آنها در حوزه‌ی اخلاق جریان دارد هموار کند.

یادآوری این امر لازم است که آنچه در اینجا جمع‌آوری گردیده مجموعه‌ای است که از مسائل علم اخلاق و اخلاق کاربردی و آداب اخلاقی متمایز است.

آن‌گونه که اصحاب این فن گفته‌اند فیلسوفان اخلاق عمدتاً به‌دنبال چون و چرا کردن درباره‌ی آموزه‌ها و آداب اخلاقی هستند ، درحالی‌که عالم اخلاق به‌دنبال شناخت فضائل و رذائل اخلاقی و چگونگی دست‌یابی به فضائل و رهائی از رذائل یا ملکات و حالات اخلاقی است.

همچنین فلسفه‌ی اخلاق تفاوت فاحشی با اخلاق کاربردی و آداب اخلاقی دارد ، زیرا در اخلاق کاربردی عمدتاً به چگونگی اجراء و پیاده‌کردن آداب و فرامین اخلاقی در حوزه‌های اجتماعی مانند بازار ، محیط کار و محیط زیست توجه می‌شود درحالی‌که در فلسفه‌ی اخلاق از علل و ریشه‌های نظری و بنیادی این فرامین بحث می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پیش درآمدی بر فلسفه اخلاق در اسلام

  • ناشر: مرسل
  • کد کتاب: 42367 - 89/3
  • موجودی: در انبار
  • 80,000ریال
  • 70,000ریال

برچسب ها: عبدالله عباسی آرانی, اخلاق اسلامی, فقه اسلامی, کتاب پیش درآمدی بر فلسفه اخلاق در اسلام