کتاب پیشگویی های نستراداموس  فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیا انتشارات المعی

پیشگویی های نوستراداموس

نویسنده: نسترا داموس
مترجم: شهلا المعی
ناشر: المعی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 464
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

نستراداموس پزشک مشهور کاترین دو مدیسی و وقایع نگاری که رویدادهای آینده جهان را نگاشته است . 
او ریشه تمام حوادث مصیبت بار را از عدم هماهنگی بشر با قانون خداوند در جهان دانسته است و همواره توسط قدرتمندان و حکام جهانی انجام می گیرد . در نامه مبسوطش به هانری دوم ، برای ما چنین بیان می دارد : 
وقایع سترگ و غم انگیز، عجیب ، حوادث پرمشقت که به سبب اختلافات پیشوایان دینی نزدیک می شود ، وقایعی که اولاً ازمعابد الهی و ثانیاً توسط قدرتمندان و حکام جهانی انحطاط فوق را نزدیک می سازند باضافه هزاران واقعه مصیبت بار دیگر که در موسم خود وقایع آن شناخته خواهد شد .

از سال ۱۵۵۴ نوسترآداموس یادداشت‌های خود را به صورت رباعی (دوبیتی) نوشت. صد رباعی نخست را با نام «سِنتِریِ نخست» یا «نخستین صدگانه» یا «صد شعر»، در ۱۵۵۵ منتشر کرد.

در سرآغاز این این رباعی‌ها که خطاب به پسرش سزار نوشته است؛ تاکید می‌کند که سرنوشت بشر و آیندهٔ جهان را از روی حرکات ستارگان می‌توان پیش‍گویی نمود و اینکه هر رباعی او گویای رخدادی‌ست که در آیندهٔ دور یا نزدیک رخ خواهد داد. تعداد این پیشگویی‌ها که بیشتر به صورت رباعی است به ۹۶۵ عدد می‌رسد. علاوه بر این رباعی‌ها او ۵۶ مُسَدَس (شش بیتی)هم دارد. بطور کلی او در بیش از یک هزار رباعی و مسدس رخدادهای برجستهٔ گیتی را تا پایان سال ۱۹۹۹ میلادی پیش‌بینی کرده‌است. نوسترآداموس قید می‌کند که در پیشگویی‌هایش رمزها و محاسبه‌هایی دارد که هر کس توانایی درک آنها را ندارد. این رمزها را او در نامه‌ای که به «هانری دوم» پادشاه فرانسه نوشته، توضیح داده است. خانوادهٔ پدری او اصالتاً یهودی بودند، اما پدرش، «گی گسنت»، در حدود سال ۱۴۵۵ به مذهب کاتولیک روی آورد و نام مسیحی «پیر» و نام خانوادگی «دو نستردام» را برای خود انتخاب کرد ، این نام خانوادگی از روز مقدسی که در آن تشریفات گرایش وی به مذهب کاتولیک اجرا شد، گرفته شده‌است

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پیشگویی های نستراداموس

  • ناشر: المعی
  • کد کتاب: 88637 - 205/1
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال
  • 270,000ریال

برچسب ها: نسترا داموس, شهلا المعی, نوستراداموس, پیشگویی, تاریخ جهان, آخر زمان, کتاب پیشگویی های نستراداموس, پیشگویی های نوستراداموس