دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پیشگویی آسمانی

پیشگویی آسمانی

نویسنده: جیمز ردفیلد
مترجم: ستاره آخوندی
ناشر: ذهن آویز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 328
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1399 - دوره چاپ: 22

 

مروری بر کتاب

نیم قرن است که گونه جدیدی از آگاهی به دنیای بشریت گام نهاده، هوشیاری نوینی که می توان آن را تعالی روحانی نامید. اگر این کتاب را بخوانید شاید خیلی زود دریابید که چه اتفاقی در شرف وقوع است و آن را درون خود احساس کنید. این احساس با ادراکی ژرف از مسیر زندگی آغاز می شود. با آگاهی از وقایع اتفاقی که درست در لحظه مناسب رخ می دهند و افراد مناسب را سر راه ما قرار می دهند تا به طور ناگهانی زندگی ما را در مسیر تازه و مهمی قرار دهند.  شاید ما بیش از هر فرد دیگر در هر برهه به ادراک معنای والاتر این وقایع مرموز نائل شویم.

 جیمز ردفیلد ساکن نواحی کشاورزی جنوب آمریکاست. او همه ماهه خبرنامه ای منتشر می کند که مجله آسمانی نام دارد و در آن به شرح تجربیات و تاملات کنونی مربوط به نوزایی آگاهی روحی و معنوی در کره زمین می پردازد. اندکی پس از انتشار کتاب «پیشگویی آسمان»، بسیاری از خوانندگان جویای اطلاعات بیشتر شدند و پیشنهاد کردند که دست به کار نوشتن کتاب راهنما شوم. به فکرم رسید داستانی پرماجرا بنویسم و در آن بکوشم داستانی خلق کنم و آگاهی معنوی نوینی را به تصویر بکشم که بسیاری از ما شاهد پدید آمدن آن در سیاره خود هستیم.

بیشترین سهم در نوشتن این کتاب و شیوه نگارش و روشهای گروهی آن با «کارول آدرین» بوده است که به نظر می رسد استعداد ویژه ای در انتقال دیدگاههای آن داشته باشد. بدون پیشگامی او در پی افکندن طرح این کتاب، و همچنین عزم راسخ او در پیاده کردن آن، «راهنمای پیشگویی آسمانی» به زیور طبع آراسته نمی شد. آرزوی ما این است که این کتاب راهنما در گفتگوی انرژی بخش درباره تجربه معنویت نقشی موثر داشته باشد. 

بصیرت اول:

جمعیت بحرانی شارلین به دوست قدیمیش خبر میدهد كه كتیبه ای(دست نوشته ای) در پرو پیدا شده و او میخواهد در موردش با وی صحبت كند.وقتی یكدیگر را ملاقات میكنند به او می گوید كه دولت پرو از فاش شدن متن كتیبه برای مردم جلوگیری میكند ولی او با كشیشی ملاقات كرده كه به وی گفته كتیبه متعلق به قرن ششم پیش از میلاد مسیح است و تحولی همه جانبه در جامعه بشری در دهه های پایانی قرن بیستم پیش بینی میكند.كم كم تغییری در بنیاد آگاهی ها بوجود می آید تغییری كه ماهیت مذهبی ندارد بلكه روحانیست.

كتیبه بخشها یا فصل هایی دارد كه هر كدام رسیدن به یك بصیرت در زندگی را توضیح می دهند كه بشر این بصیرتها را یكی پس از دیگری درك می كند. تغییر با رسیدن به بصیرت اول آغاز می شود بصورت نا آگاهانه و احساس عمیق بی قراری.ما به دنبال چه چیزی هستیم؟كم كم احساس جدیدی نسبت به لحظه های متفاوت در زندگی كه هیجان آور و الهام بخش هستند در ما شكل می گیرد.

اما نمی دانیم كه این احساس چیست و چطور آن را برای همیشه حفظ كنیم ولی وقتی این احساس از بین برود عدم رضایت و بی قراری همراه با یك زندگی عادی ما را در بر می گیرد. ما وقتی به بصیرت اول میرسیم كه در زندگی مفهوم رویدادهای همزمان را درك كنیم. آیا تاكنون شده در مورد كاری كه می خواستیم انجام بدهیم یا در مرحله ای از زندگیمان وقوع امری را قبلا حس كرده باشیم یا یك دریافت ناگهانی ما را از وقوع ان آگاه كرده باشد و كنجكاو شده باشیم كه چه اتفاقی خواهد افتاد؟ پس از آنكه این موضوع را از یاد بردیم و همه حواسمان را روی كارهای دیگر جمع كردیم بطور اتفاقی چیزی را می خوانیم یا با كسی ملاقات میكنیم یا به جایی می رویم كه ما را بسوی همان موقعیتی كه به ذهنمان رسیده بود هدایت می كند.

البته این مطلب جدیدی نیست و همیشه افردی بوده اند که چنین تجربه ای داشته باشند ولی چیز جدیدی که کتیبه به ان اشاره می کند اینست که در اواخر قرن بیست و اوایل قرن بعدی تعداد این افراد خیلی زیاد می شود و به حد جمعیت بحرانی می رسد. و بعد از ان کل افراد جامعه بطور جدی این رویدادها را تجربه می کنند. در ضمن کشیش می گوید که مقامات کلیسا با کتیبه مخالفت می کنند چون مذهب آنان را زیر سوال میبرد. پس از این گفتگوها شارلین با پروازی به پرو بر می گردد و كنجكاوی دوستش در مورد این كتیبه باعث می شود كه او هم به دنبال وی به پرو برود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات