منو
سبد خرید

پیر مقدس ؛ بازپرداختی از زندگی توماس بکت

پیر مقدس ؛ بازپرداختی از زندگی توماس بکت
-13 %
پیر مقدس ؛ بازپرداختی از زندگی توماس بکت
  • موجودی: موجود
  • مدل: 143673 - 4/3
  • وزن: 0.20kg
245,000 ریال
280,000 ریال

پیر مقدس

نویسنده: کنراد فردیناند مایر
مترجم: محمود حدادی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 183
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 2


مروری بر کتاب

بازپرداختی از زندگی توماس بکت

این کتاب داستان زندگی «توماس بکت» وزیر مدبر و محبوب «هانری دوم»، فرمانروای بریتانیا و فرانسه را روایت می‌کند.

فردیناند مایر از نخبگان ادبیات آلمان در قرن نوزدهم، شیفته‌ی نقاشی بود. شکست در این حوزه او را به وادی ادبیات و فلسفه کشاند. آسودگی خاطری که نتیجه‌ی پرورده شدن در خانواده‌‌ای ثروتمند بود، باعث شد در کنجی زیبا و آرام به ترجمه و شعر بپردازد و به یکی از طلایه‌داران شعر فلسفی و نکته‌بین بدل شود. او با شروع دهه‌ی چهارم عمر، رمان‌نویسی تاریخی را شروع کرد. مایر در آثارش ـ آخرین روزهای هوتن و گئورگ یانیچ ـ به توصیف زندگی شخصیت‌های مهم و تأثیر‌گذاری پرداخته است که تفکرات ماکیاولیستی دارند.

نویسنده، رمان «پیر مقدس» را در پیرانه‌سر نوشت. وزیری دانا که پادشاه انگلیس و فرانسه بدون مشورت با او گام بر‌نمی‌دارد، تبارش از سوی مادر به مشرق‌زمین می‌رسد، خون بیگانه در رگ‌هایش‌ جریان دارد و در مدارس اندلس آموزش دیده است. هانری دوم، بکت را به عنوان اسقف اعظم بریتانیا انتخاب کرد تا در مقابل زیاده‌خواهی‌های پاپ بایستد. اما اسقف محبوب که ملت مفلوک و بدبخت را برگزید، به پادشاه گفت: «پاهای من خسته‌اند. من شعله‌ای هستم که دارد فرو می‌نشیند. با این حال به نظرم می‌آید زندگی می‌ارزد چنانچه در این عصر نفرت و نفاق کشوری بسازیم که در آن خدا و انسان تف نمی‌اندازند و سیلی نمی‌زنند. سایه‌ی انتقامی غیر از انتقام من بالای سر تو می‌چرخد.» او در راه تأمین حقوق شهروندان زجر‌دیده به دست عمال حکومت به قتل رسید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات