دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پیدایش و انتشار حیات در عالم

پیدایش و انتشار حیات در عالم

نويسنده: آ. ای. اوپارین
مترجم: نورالدین فرهیخته
ناشر: دهخدا
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 242
اندازه كتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار:  1351 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت :  در حد نو  _ نو


مروری بر کتاب

مصور

شگرف‏‌ترین جنبه تکامل(فرگشت) حیات بر روی زمین، سرعت انجام پذیرفتن آن است. روش‌های گوناگون رادیواکتیو-ایزوتوپ،که برای تعیین عمر سنگ‌های آسمانی‏(شهاب سنگ. شخانه) به کار گرفته‏ شده،ت قریبا رقم ۴۶۰۰ میلیون‌سال را به دست می‏‌دهند. چنانچه‏ فرض کنیم خورشید، سیاره‏‌ها، شهاب‌سنگ‌ها و مواد دیگر موجود در منظومه شمسی، تماما از همان توده غبار اولیه و تقریبا به طور همزمان تشکیل شده باشند، آن‌گاه که می‏‌توان عمر زمین را هم ۴۶۰۰ میلیون‌سال دانست.

بخش بزرگی از سرگذشت زمین در ابتدای‏ پیدایش آن، به واسطه‌ی رخدادهای بعدی محو شده است. برخی از قدیمی‌ترین سنگ‏‌های‏ ته‏‌نشستی شناخته‏ شده،در ته‏‌نشست‌های فیگ‏تری Figtree و اون‏فرواخت Onverwacht در افریقای جنوبی، به ترتیب ۳۲۰۰ و ۳۴۰۰ میلیون‌سال عمر دارند. هر دو ته‏‌نشست‏ محتوی سنگواره‏‌های ریز شبه‏‌باکتری هستند و ظاهرا کمی بیش از یک میلیارد سال‏ پس از تشکیل سیاره‌ی ما، بر روی آن ظاهر گشته‏‌اند. همچنین، تا پیدایش یاخته‏‌های هسته‏‌دار و نیز تا پیدایش زیست‌مندان پریاخته، بیش از دو برابر این مدت زمان طول کشیده‏ است.


فهرست
 
وسعت پهنه حيات 
مبارزه ميان ايده اليسم و ماترياليسم 
مفاهيم مكانيكي و ديالكتيكي حيات
وسعت پهنه حيات 
مبارزه ميان ايده اليسم و ماترياليسم
مفاهيم مكانيكي و ديالكتيكي حيات
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات