منو
سبد خرید

پیدایش هند نوین

پیدایش هند نوین
درحال حاضر موجود نمی باشد
پیدایش هند نوین
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 133915 - 106/3
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

پیدایش هند نوین

نویسنده: جان ام. دان
مترجم: مهدی حقیقت خواه
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 120
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

هند باستان سرزمین پهناوری نیز بود. چنان بزرگ بود که به شبه‌قاره معروف بود (سرزمین وسیعی کوچک‌تر از یک قاره)، اصطلاحی که امروزه هم به کار می‌رود. هند از منابع و ذخایر غنی نیز برخوردار بود که خارجیان را وسوسه می‌کرد‌، از جمله کمپانی هند شرقیِ بریتانیای کبیر، که در قرن هفدهم از راه رسید. این شرکت سرانجام، از راه بهره‌کشی از مردم و منابع هند، از بسیاری کشورها قدرتمندتر و ثروتمندتر شد.

سپاه خصوصی این کمپانی بر بیشتر این شبه‌قاره مسلط شد، در حالی که مقامات تجاری‌اش مالیات می‌گرفتند و می‌کوشیدند بر قلمرو تحت تسلط خود حکومت کنند. حکومت بریتانیایی‌ها برای مردم هند هم خوب بود و هم بد. بریتانیایی‌ها بسیاری از امتیازات انقلاب صنعتی، نظیر ماشین بخار و راه‌آهن، را برای مردم هند به ارمغان آوردند، اما با تبعیض نژادی، خودپسندی، و ستمگری نیز حکومت کردند، و سبب خشم و کینۀ هندوها، مسلمانان، و هندی‌های پیرو مذاهب دیگر شدند.

در نیمۀ قرن هجدهم، این خشم و کینه به صورت شورش علیه بریتانیایی‌ها فوران کرد که به بیشتر هند گسترش یافت. هرچند بریتانیایی‌ها این خیزش را سرکوب کردند، قدرت کمپانی هند شرقی رو به افول گذاشت. دولت بریتانیا حاکمیت هند را در دست گرفت و آن را محور امپراتوری بریتانیا ساخت، که اینک بزرگ‌ترین قدرت روی زمین بود.

«مجموعه تاریخ جهان» می کوشد چشم اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه های فرهنگی رخدادهای تاریخی، خواننده را مجذوب خود می سازد. «مجموعه تاریخ جهان» «اندیشه های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تأثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن های جهانی تا روزگار ما پی می گیرد.

این مجموعه نه تنها برای آشنایی خوانندگان با مبانی تاریخ تدوین شده است بلکه همچنین در پی آگاه ساختن آن ها از این واقعیت است که زندگیشان بخشی از سرگذشت کلی انسان هاست.هر جلد از این مجموعه برداشتی جامع و روشن از یک دوره مهم تاریخی را به خواننده ارائه می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات