کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
پیام های والای زرتشت به جهانیان

پیام های والای زرتشت به جهانیان

نویسنده: عبدالعظیم رضایی
ناشر: ذهن آویز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 736
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ صفحات 450 ، 451 ، 454 ، 455 ، 462 ، 463 از کتاب سفید است

 

مروری بر کتاب

ویژه زرتشتیان آریایی

دین زرتشتی توسط زرتشت بنا شده و زمانی دین رسمی ایرانیان بوده است. این دین امروزه نیز پیروان بسیاری در ایران و برخی شهرهای هند دارد. دین زرتشت ، دین یکتاپرستی است و شعار مهم آن "پندار نیک ، کردار نیک و گفتار نیک" است.

نگارنده در کتاب حاضر نخست این آیین را تعریف و دست‌آوردهای آن را بیان می‌کند. سپس انواع آیین‌ها و فرهنگ‌های ایرانیان پیش از زرتشت و انواع پرستش‌ها را در آن دوران معرفی می‌کند. در ادامه به معرفی زرتشت و آیین او، دوران کودکی و جوانی‌اش می‌پردازد و هم‌چنین مسائلی چون بهشت و دوزخ، نمازها و نیایش‌ها و پیام زرتشت به جهانیان را در این دین بررسی می‌کند.

وی در بخشی از کتاب سرودهای زرتشتی و باورهای زرتشتیان در خصوص زن، کار، میهن‌پرستی و آتش را بیان و نیز جهان‌بینی زرتشتیان، تاثیر دین زرتشت بر هخامنشیان و ساسانیان و اشکانیان را بررسی می‌کند.

نگارنده در ادامه اندیشه‌ها، آموزش‌ها و اخلاق را در آیین زرتشت ارزیابی کرده و به یکتاپرستی و موضوع دوگانه‌پرستی در این دین می‌پردازد. در بخش پایانی نیز مزدیسنا در ادبیات فارسی و مراحل شش‌گانه‌ی آفرینش از نگاه زرتشتیان را بررسی می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پیام های والای زرتشت به جهانیان

  • ناشر: ذهن آویز
  • کد کتاب: 100038 - 45/6
  • موجودی: در انبار
  • 1,000,000ریال
  • 750,000ریال

برچسب ها: عبدالعظیم رضایی, ادیان ایرانی, زردشت, تاریخ ادیان, کتاب پیام های والای زرتشت به جهانیان