منو
سبد خرید

پیامبر آریایی ؛ ریشه های ایرانی در کیش های جهان

پیامبر آریایی ؛ ریشه های ایرانی در کیش های جهان
درحال حاضر موجود نمی باشد
پیامبر آریایی ؛ ریشه های ایرانی در کیش های جهان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 131672 - 77/6
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 120
0 ریال

پیامبر آریایی

نویسنده: امید عطائی فرد
ناشر: عطائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 600
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب

ریشه های ایرانی در کیش های جهان

پیامبر آریایی کتابی است در باره راز آمیز ترین چهره تاریخ ایران و جهان. فرزانه ای که از یک سو فرهنگ ودایی و اوستایی را فراز بخشید و از سوی دیگر، دانشمندان یونانی در پیشگاهش ، شاگردوار زانو زدند.دامنه دیدگاههای او در درازنای تاریخ، فرهیختگانی چون فردوسی و حافظ و سهروردی را در بر گرفت و فروزه هایش به گونه ای بس شگفت انگیز در تند باد زمانه، همچنان روشنی بخش اندیشمندان ماند. آن نابغه بی همتا ، بنیانگزار فلسفه، عرفان، و حتا شعر و نمایشنامه به شمار می رود.

از دانش و بینش چنان ژرفی برخوردار بود که چهان شرق، او را حکیم، و جهان غرب او را افسونگر(مجوس/Magic) می خواندند. از فیساغورس و افلاتون تا هگل و نیچه، ستایگر وی بودند.اما پیامبر آریایی، این بزرگترین چیستان تاریخ، تا کنون پژوهشگران را در پس برده ها ی راز، پرسان و حیران به جای نهاده است، زیرا زمان، مکان و جهان بینی او همچنان ناشناخته و یا همراه با کژ بینی می باشد.

برای نخستین بار در پهنه پژوهش های اوستا شناسی، خوانندگان با یافته های نوینی آشنا می شوندکه دگرگونی و گام بزرگی است در شناخت بنیادهای علوم انسانی. این کتاب کوششی است برای پاسخگویی به رمزهای ناگشوده و پایان دادن به چندگانه نگری و کشاکش پژوهشگران، و بی گمان، خواننگان را سرشار از شوق وشگفتی خواهد کرد.

زرتشت ، سخن سراییست که به او آوایی شیوا بخشیده شد و در گفتار راست ، توانا و گشاده زبان است.زرتشت، این خردمند بزرگ، پیش از دیگر اندیشمندان و فیلسوفان جهان، و بیش از ایشان، به کنکاش و پژوهش در چیستی خود و خدا، و دنیاهای آدمی و ایزدی پرداخته است. گاهی آنچنان کشاکشی در اندیشه اش درمی گرفت که بی درنگ به درگاه اهورا پناه می برد و می کوشید تا سرودش به درونش راه یابد. اوستا، این سروش ورجاوند، از ارجی ویژه و پایگاهی بلند برخوردار است و بنیاد دین و دانش به شما می رود. بینش های گیتی، به فراخور جای و گاه خود، به گونه ای، از این دریای پُر دُر، بهره مند گشته اند

مباحث این کتاب در باب اسطوره، تاریخ، دین، فرهنگ و ادب ایرانی، به ویژه تاثیر آیین ایرانی و نقش ایرانیان در ادیان جهانی است که به طور کلی سه محور در آن بحث و بررسی شده است:
1- شناسایی اوستا
2- نمایش ابعاد و زوایای گوناگون از شخصیت و اندیشه زرتشت
3- نقش ایران در فرهنگ‌ها و دین‌های مهم جهان.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات