منو
سبد خرید

پک سی دی باخ ؛ آثار ارکستری

پک سی دی باخ ؛ آثار ارکستری
پک سی دی باخ ؛ آثار ارکستری
900,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 108114
  • وزن: 0.33kg
  • SKU: 37740

پک سی دی باخ ؛ آثار ارکستری
ناشر: جامه دران
زبان کتاب: فارسی
اندازه کتاب: رقعی

 

مروری بر کتاب
لوح فشرده ؛ سی دی

 

حاوی ۹ عدد سی دی

 

باخ در طی دوران حیاتش به‌عنوان ارگ‌نواز، مشاور ساختِ ارگ و آهنگساز، آثاری برای ارگ – چه در انواع آزاد آلمانی مانند پرلودها، فانتازیاها و توکاتاها و شکل‌های بسته‌تری مانند پرلود کورالهها و فوگها - مشهور بود.

 

به دلیل خلاقیت فراوان و توانایی ادغام سبک‌های ملّی متفاوت و متنوع در آثارش برای ارگ، توانست در سنین جوانی شهرت و اعتبار کسب نماید. سبک مربوط به سرزمین‌های شمالی آلمان که در آثار گئورگ بوم (که باخ وی را در لونه‌برک ملاقات کرد) مشهود است، روش آهنگسازی باخ را تحت تأثیر قرار داده است. همچنین سبک دیتریش بوکسته‌هود (که باخ وی را در ۱۷۰۴ در لوبک ملاقات کرد) نیز بر سبک شخصی باخ در آهنگسازی تأثیراتی داشته است.

 

حوالی همین دوران باخ آثار تعدادی از آهنگسازان فرانسوی و ایتالیایی را با هدف افزودن دانش و فهم خود دربارهٔ زبان تصنیفات آنها، رونویسی کرد و بعده‌ها حتی چند ویلون کنسرتو از ویوالدی و دیگران را برای اُرگ تنظیم کرد. پرحاصل‌ترین دوران وی (از ۱۷۰۸ تا ۱۷۱۴) نه تنها با تصنیف چندین جفت از پرلودها و فوگ‌ها و توکاتاها و فوگ‌ها همراه بود، بلکه تالیف «کتابچهٔ اُرگ» را نیز در پی داشت.

آثار یوهان سباستین باخ به‌وسیله حروف BWV (سرواژهٔ عبارت آلمانی: Bach Werke Verzeichnis) به معنای نمایهٔ آثار باخ نمایه‌گذاری شده‌اند. این فهرست که در سال ۱۹۵۰ منتشر شد، به‌وسیلهٔ ولفگانگ شمایدر تهیه شده است.

 

فهرست یادشده به جای تقسیم‌بندی بر حسبِ زمان تصنیف اثر، بر حسبِ نوعِ اثر تقسیم‌بندی شده است: ۱ تا ۲۲۴ برای کانتات‌ها، ۲۲۵ تا ۲۴۸ برای آثار آوازی بزرگ، ۲۵۰ تا ۵۲۴ برای کوراله‌ها و آوازهای مقدس، ۵۲۵ تا ۷۴۸ برای آثار ارگ، ۷۷۲ تا ۹۹۴ برای آثاری برای کلاویه‌های دیگر، ۹۹۵ تا ۱۰۰۰ برای تصنیفات ساز لوت، ۱۰۰۱ تا ۱۰۴۰ برای آثار موسیقی مجلسی، ۱۰۴۱ تا ۱۰۷۱ برای موسیقی ارکستری و ۱۰۷۲ تا ۱۱۲۶ برای کانن‌ها و فوگ‌ها.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب