دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پژوهشی در باب معنویت ایرانی

پژوهشی در باب معنویت ایرانی

نویسنده: هرمان لاندولت
ناشر: مرکز نشر دانشگاهی
زبان کتاب: انگلیسی
تعداد صفحه: 403
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 2005 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو ؛ مهر دارد

 

مروری بر کتاب

پانزده مقاله ای که در این دفتر گردآوری شده است بخشی از آثاری است که محقق ایران شناس و اسلام شناس معاصر سویسی پروفسور هرمان لندولتدر طی چهار و اندی سال مطالعه و پژوهش در فلسفه و عرفان اسلامی ایران تالیف کرده است.

این مقالات، چنانکه ملاحظه می شود، به چهار زبان انگلیسی و فرانسوی و آلمانی و پارسی است: هفت مقاله به انگلیسی، پنج مقاله به فرانسوی، دو مقاله به آلمانی، یک مقاله نیز که در واقع مقدمه لندولت به تصحیح کتاب کاشف الاسرار تالیف نورالدین اسفراینی است به زبان پارسی است.

 این مقالات تقریبا همگی درباره‌ی فلسفه و عرفان ایرانی است، تفکری که از زمان ابوحامد محمد غزالی به بعد در ایران شکل گرفته است. تفکر خود ابوحامد غزالی، برادرش احمد غزالی، شخصیت‌های دیگری چون عین القضاه همدانی، شیخ اشراق شهاب‌الدین سهروردی، نجم‌الدین کبری و مریدان و پیروان او، هم‌چون نجم‌الدین رازی معروف به دایه، سعدالدین حمویه، و صوفیان دیگری چون نورالدین اسفراینی و مرید او علاءالدوله سمنانی و عبدالرزاق کاشی، متفکران شیعی همچون خواجه‌نصیرالدین طوسی و سید حیدرآملی. ملاصدرا در مرکز توجه لندولت در این مقالات بوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات