منو
سبد خرید

پژوهشی در اندیشه های ابن خلدون

پژوهشی در اندیشه های ابن خلدون
موجود نمی باشد
پژوهشی در اندیشه های ابن خلدون
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 78723 - 68/1
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 15

پژوهشی در اندیشه های ابن خلدون

نویسنده: محمدعلی شیخ
ناشر: دانشگاه ملی ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

نویسنده بر خلاف کتاب آقای نصری نادر سعی دارد ضمن طرح نظرات ابن خلدون پیرامون جامع و پدیده های اجتماعی شرح و تفسیری نیز پیرامون مباحث مطروحه داشته باشد و این نقطه مثبت این اثر می باشد که صرفا سرفصلهای مباحث مقدمه را بدون کاستن و یا افزودن چیزی بر آن را برشته تحریر نیاورده بلکه خود نظرات و باورهای مورد نظر را نیز آورده است و بر آن افزوده است .

در مجموع کتاب مورد نظر می تواند مورد استفاده واقع شود . سعی نویسنده این است که ضمن کمک گرفتن از نظرات ابن خلدون خود نیز بر این مجموع نظرات چیزی بیفزاید تا برای خواننده قابل استفاده باشد .

فهرست 

فصل اول پیرامون مولف کتاب مقدمه می باشد . ولادت ـ منصب ـ رشد و تحصیل و مسافرتها و تحقیقات نوینسده در مقدمه مورد بحث قرار می گیرد.
فصل دوم : جهانبینی و اعتقادات و باورهای اعتقادی ابن خلدون مورد بحث واقع میشود. و اعتقاد نویسنده این است که این جهانبینی در تنظیم وشکل دهی اندیشه جامعه شناسی ابن خلدون موثر بوده است .
فصل سوم : توانائی نویسنده مقدمه در تحلیل جامع و پدیده های درون آن مورد بحث است .
فصل چهارم :نویسنده سعی دارد جامعه شناسان قبل و بعد از ابنخلدون را معرف و نظرات آنها را موردزیابیقراردهد.
فصل پنجم : ادامه بحث فصل چهارم می باشد .
فصل هفتم : پیرامون ارزش نظرات نویسنده مقدمه و مقایسه این نظرات با نظرات دگران و نوآوریهای نویسنده در جامع شناسی مورد بحث واقع میشود.
فصل هشتم : تاریخ و نظرات مربوط به آن و همچنین نظرات ابن خلدون پیرامون تاریخ واقعیت های تاریخی ارزیابی تاریخ جد تاریخ بحث می کند

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب