دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پنماریک ؛ تنی ها و ناتنی ها

پنماریک

نویسنده: سوزان هوواچ
مترجم: ابراهیم یونسی

ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 936
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1381 
دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

تنی ها و ناتنی ها

این اثر داستان سه نسل ناآرام از یک خانواده قدیمی انگلیسی است. این رمان در واقع یک «خانواده تیبو» به سبک و فرم انگلیسی و با همان جهان بینی خاص قصه انگلیسی یعنی روان شناسی بیرونی و درونی آدم ها است. سوزان هوواچ به رشته ای از ادبیات داستانی انگلیسی تعلق دارد که شاید سرآغاز آن بزرگانی چون دیکنز و جورج الیوت باشند.

هوواچ با حفظ تعلیق داستانی و روایی دیکنز و روایت بومی جورج الیوت با نگاه به قصه اخلاقی و شبه ناتورالیستی تامس هاردی به جایی می رسد که در دوره قصه های کوتاه و مینی مالیستی رمانی با ساختار فرمی «کلایسک» می نویسد.

رمان پنماریک نوشته سوزان هوواچ نویسنده انگلیسی است که در سال 1971 منتشر شد. این رمان را ابراهیم یونسی ترجمه کرده و انتشارات نگاه آن را در 900 صفحه منتشر کرده است. در معرفی داستان این کتاب آمده است: «پنماریک با خانواده‌ای مشتت و اشخاص «مستقل» رمانی است با صبغه و رنگ شرقی. رمانی است پر حادثه و پر احساس ـ سرگذشت خانواده‌ای است اشرافی که اعضای آن همه کمر به دشمنی با یکدیگر بسته‌اند، مرکز داستان عمارتی است به همین نام: پنماریک که بیشتر وقایع داستان در آن می‌گذرد.

داستان پنماریک توسط پنج راوی مختلف روایت می‌شود. اولین راوی مارک است که همراه با پدرش در کورنوال زندگی می‌کند. روزی مادر مارک او را به سواحل شمالی کورنوال می‌برد تا پنماریک که روزی عمارت خانوادگی‌اش بوده را به او نشان دهد. بعد از مرگ برادر، پنماریک به دست پسرعموی او می‌افتد و مارک به دنبال پس گرفتن عمارتی است که همیشه احساس می‌کند متعلق به اوست.

زمانی که مارک حدودا بیست ساله شده، مادرش در رسیدن به هدف خود پیروز می‌شود اما این کار بدون آسیب های روحی اتفاق نمی‌افتد. در ادامه داستان شخصیت‌ها و حوادث عجیبی در داستان حضور پیدا می‌کنند که روند قصه اگرچه کمی پیچیده اما به شدت جذاب و خواندنی خواهد شد. داستانی که در نهایت متعلق به دو خانواده است.

تقریبا همه‌ی ما آدم‌ها در زندگی خود چیزهایی داریم که می‌دانیم رسیدن به آن‌ها غیرممکن است؛ اما زمانی که مارک کاستلاک شخصیت اصلی رمان پنماریک نوشته سوزان هوواچ میراث دیرینه خود یعنی پنماریک را می‌بیند، عمارتی مرموز در صخره‌های سرد کورنوال، می‌داند که این عمارت غیر ممکن را حتما به دست می‌آورد و هیچ چیز مانع او نخواهد شد.

با این حال، زمانی که مارک به رویای خود تحقق می‌بخشد، پنماریک تنها به میراثی پر از درگیری، حسادت، افشا‌گری و خیانت تبدیل می‌شود. این داستان که در زمان گذر از دوران ویکتوریا تا پایان جنگ جهانی دوم اتفاق می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌افتد، ماجراهای یک مرد و دو خانواده او و درگیری‌های بین پسران، همسران، معشوقه‌ها و یک عمارت تکه شده را روایت می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات