كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
پنج گفتار

پنج گفتار

نویسنده: هربرت مارکوزه
مترجم: محمود جزایری
ناشر: امیرکبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 124
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

 هربرت مارکوز در سال 1898 در برلن چشم به دنیا گشود. در هنگام سقوط جمهوری وایمار و به قدرت رسیدن نازی ها به ایالات متحده گریخت. در جنگ جهانی دوم در اداره خدمات استراتژیکی ایالات متحده خدمت کرد و سپس در دانشگاه  های کلمبیا ، هاروارد ، و برانده ایس به تحقیق پرداخت. وی اکنون در سان دیگو ، دانشگاه کالیفرنیا ، استاد نظرات سیاسی است.

زیگموند شلومو فروید ( ۱۹۳۹- ۱۸۵۶)، عصب‌شناس اتریشی و پدر علم روانکاوی است. در «پنج گفتار درباره‌ روانکاوی» خواننده می‌‌تواند ناظر تکامل فرضیه روانکاوی باشد. در میان کارهای فروید که برای معرفی روانکاوی نوشته شده شاید از همه مهم‌تر متن سلسله سخنرانی‌‌هایی است که در زمان جنگ جهانی اول در دانشگاه وین ایراد شد و تحت عنوان «دروس مقدماتی در روانکاوی» مشهور است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پنج گفتار

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 93268 - 96/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: هربرت مارکوزه, محمود جزایری, روانکاوی, روانشناسی تحلیلی, روانپزشکی, فروید, عقده اودیپ, لیبیدو, روانشناسی اجتماعی, کتاب های نایاب, کتاب پنج گفتار