منو
سبد خرید

پنج داستان

پنج داستان
-38 %
پنج داستان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 148276 - 103/2
  • وزن: 0.20kg
125,000 ریال
200,000 ریال

پنج داستان

نویسنده: جلال آل احمد
ناشر: فردوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 104
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

پنج داستان عنوان یکی دیگر از مجموعه‌داستانهای جلال آل‌احمد است که سه داستان اول آن درواقع مجموعه‌ای ایپیزود گونه هستند و هرکدام به چند ماجرا از زندگی راوی داستان که پسربچه‌ای به‌نام عباس، پسر یک آخوند است.

داستان اول با عنوان گلدسته‌ها و فلک شرح شیطنتها و کنجکاویهای کودکانه عباس است. حس کنجکاوی کودکانه مدام او را تحریک می‌کند که از گلدسته نیمه‌کاره مسجد کنار مدرسه بالا برود و برای رسیدن به این هدف؛ خطراتش را هم به‌جان می‌خرد و حتی از فلک‌شدن ناظم مدرسه هم ترسی به خود راه نمی‌دهد و وقتی موفق می‌شود، مجازاتش را هم به‌راحتی می‌پذیرد. راه‌یافتن و رفتن به بالای گلدسته تمام ذهنش را پر کرده و برایش به‌صورت یک هدف درآمده است....

بدیش این بود که گلدسته های مسجد بدجوری هوس بالا رفتن را به کله آدم می زد. ما هیچکدام کاری به کار به کار گلدسته ها نداشتیم.
اما نمی دانم چرا مدام تو چشممان بودند. توی کلاس که نشسته بودی و مشق می کردی، یا توی حیاط که بازی می کردی و مدیر مدام پاپی می شد و هی داد می زد که: اگه آفتاب می خوای این ور، اگه سایه می خوای اون ور.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات