کتاب پنج داستان و تاریخچه و زندگی موآم فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب داستان کوتاه - نمایشنامه انتشارات

پنج داستان و تاریخچه و زندگی موآم

نویسنده: ویلیام سامرست موآم
مترجم: سیاوش دانش
ناشر: مهر دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 238
اندازه کتاب: 
وزیری سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : عالی

مروری بر کتاب 

ویلیام سامرست موآم، در ۲۵ ژانویه ۱۸۷۷ در پاریس زمانی که پدرش در سفارت انگلستان در این شهر کار می‌کرد متولد شد. او یکی از پرکارترین داستان نویسان قرن بیستم بود و در زمان حیاتش میلیونها نسخه از داستانهای بلند و کوتاه و نمایشنامه‌های وی به زبان‌های مختلف ترجمه و به فروش رفت.

در سالهای دهه ۱۹۳۰ او پردرآمدترین نویسنده جهان بود. هنرپیشگان سرشناس هالیوود مثل گرتا گاربو، ریتا هیورث و نائومی واتس در فیلم‌هایی که براساس داستانهای سامرست موآم ساخته شد بازی کرده‌اند. با وجودی که او چندین سال از دوران کودکی خود را در شهر بندری ویتستابل در ناحیه کنت واقع در جنوب شرقی انگلستان گذراند، کمتر کسی از ساکنان این شهر با میراث این نویسنده بزرگ آشنا است.
هیچ نشانی از او در سطح این شهر دیده نمی‌شود و خانه کوچکی در حومه شهر که او سالهای کودکی خود را در آن جا گذراند در سالهای دهه ۱۹۶۰ برای احداث ساختمانهای مسکونی جدید تخریب شد.

برخی از ساکنان شهر ویتستابل معتقدند که سامرست موآم از این شهر نفرت داشت و در دو اثر داستانی خود به نامهای «پایبندی‌های انسانی» چاپ سال ۱۹۱۵ و «کلوچه و آبجو» چاپ ۱۹۳۰ از این شهر به نام بلک استیبل یاد کرده است. (اشاره به این نکته لازم است که در نام این شهر کلمه وایت به معنای سفید با کلمه بلک به معنای سیاه جایگزین شده است) اما با تمام این سوابق ترتیب دهندگان اولین جشنواره ادبی شهر ویتستابل امیدوارند که اشتیاق و علاقه به آثار سامرست موآم را احیا کنند. ویکتوریا فالکونر مدیر این جشنواره معتقد است که این شهر بندری در شکل دادن به شخصیت سامرست موآم نقش مهمی ایفا کرده است. مادر سامرست موآم وقتی که او هشت ساله بود بر اثر ابتلا به بیماری سل درگذشت و پدرش نیز سه سال بعد بر اثر سرطان درگذشت....

فهرست

عصر موآم ، همعصران وی و گونه ای زندگینامه
روال و روش و شیوه نویسندگی موآم
باران

گریز
وجدان
لوئیز

تسخیر ناپذیر

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پنج داستان و تاریخچه و زندگی موآم

  • کد کتاب: 81490 - 56/3
  • موجودی: در انبار
  • 180,000ریال

برچسب ها: ویلیام سامرست موآم, سیاوش دانش, داستان های کوتاه انگلیسی, نقد ادبی, سامرست موآم, کتاب پنج داستان و تاریخچه و زندگی موآم

google-site-verification: google3f7c2c2bf3754fb6.html