منو
سبد خرید

پنجمین سوار سرنوشت

پنجمین سوار سرنوشت
پنجمین سوار سرنوشت
  • موجودی: موجود
  • مدل: 150803 - 78/3
  • وزن: 0.40kg
700,000 ریال

پنجمین سوار سرنوشت

نویسنده: دومینیک لایپر , لاری کولینز 
مترجم : ابوالقاسم تفضلی

ناشر: کتابسرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 512
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

رئیس جمهور آمریکا مقابل پنجره بیضی شکلی که مقر حکومت بر دویست و بیست میلیون آمریکایی است ایستاده و در حالیکه دو دستش را در پشتش گره زده بود به پارکی از برف پوشیده شده بود می‌نگریست. او با خود می‌اندیشید که انتخاب کنندگانش به او رای داده‌اند تا شخص فعال و مصممی را برای ریاست جمهوری خود انتخاب کنند، و اینک موقع آن رسیده است که قدرت رهبری خود را در مقابله با مشکل‌ترین بحران بعد از جنگ جهانی دوم در معرض آزمایش قرار دهد.

صدای پایی رئیس جمهور را از افکارش بیرون کشید. موقع شروع برنامه‌های رسمی روزانه او رسیده بود. بلافاصله روی صندلی پشت میز کارش نشست. این میز تحریر از چوب‌های کشتی پادشاهی رزولوت ساخته شده و ار طرف ملکه ویکتوریا به هایز رئیس جمهور آمریکا هدیه شده بود. در پشت سر مشاور مطبوعاتیش، گروهی از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران رادیو تلویزیون‌ها وارد اتاق شدند. رئیس جمهور اثری از ناراحتی‌ها و افکارش نشان نداد و با هر یک از آن‌ها مانند یک دوست صمیمی و قدیمی دست داد به صحبت پرداخت. هنگامی که مشاور مطبوعاتی برای شروع جلسه چند کلمه‌ای صحبت می‌کرد، رئیس جمهور نظری به سقف اتاق که علامت ریاست جمهوری بر آن ترسیم شده بود انداخت و با خود گفت: چه بلایی بر سرمان خواهد آمد اگر این لیبیایی لعنتی حاضر به مکالمه با ما نشود؟

سپس، بدون آنکه تغییری در چهره‌اش حاصل شود عینکش را به چشم زد و شروع به قرائت نطقی کرد که به مناسبت سی و سومین سال اعلامیه حقوق بشر، برایش تهیه کرده بودند. به اواسط نطقش رسیده بود که متوجه شد جک ایستمن به آرامی وارد اتاق شد. مشاور سیاسی رئیس جمهور با اشاره انگشت به شکل قیچی به رئیس جمهور فهمانید که نطقش را قطع کند. بلافاصله رئیس جمهور بیقه نطقش را خلاصه کرد و گفت: آقایان، خیلی دیر شده و لابد شما هم مثل خود من خیلی گرسنه‌تان شده است....

روز یک‌شنبه 13 دسامبر ایمیلی هولناک برای کاخ سفید با چنین مضمونی فرستاده می‌شود: اگر رئیس جمهور کارتر تسلیم نشود به قیمت شهر نیویورک تمام می‌شود. این پیام بسیار حساس از طرف معمر قذافی سیسات‌مدار و رئیس کشور لیبی برای رئیس جمهور آمریکا فرستاده می‌شود. ادامه‌ی داستان زمینه‌سازی انفجار ساختمان‌های دوقلو آمریکا را شرح می‌دهد.

کتابی که اینک ترجمه آن از نظر خوانندگان می‌گذرد با همکاری دو نویسنده: "دومینیک لاپیر (سردبیر روزنامه لومونو) و "لاری کالینز "(سردبیر سابق نیوزویک) فراهم آمده است .در این داستان، زمینه‌های انفجار ساختمان‌های دو قلوی واشنگتن، از زمان ریاست جمهوری "جیمی کارتر "و تهدید "معمر قذافی "رئیس جمهور لیبی به انفجار ساختمان‌های یاد شده همراه با وقایع و حوادث گوناگون مرتبط، توصیف شده است .

در سال‌های اخیر اخبار بمب‌گذاری‌ها و حادثه‌های تروریستی به یکی از مهم‌ترین و داغ‌ترین عنوان‌های خبری مطبوعات تبدیل شده‌اند. اتفاقاتی دردناک و خطرناک که همه‌ی کشورهای دنیا از آمریکا و اروپا  تا آسیا را گرفتار کرده است. در میانه‌ی این حوادث، خبرنگاران زیادی مسئولیت انتشار اخبار لحظه به لحظه این رویدادها برعهده گرفته‌اند و مردم دنیا را از شدت و تاثیرات منفی حادث‌های تروریستی مطلع کرده‌اند.  دومینیک لایپر و لاری کولینز دو خبرنگار و نویسنده‌ی آشنا به مسائل سیاسی شرق هستند که در کتاب پنجمین سوار سرنوشت داستانی با محوریت یک حادثه‌ی خطرناک تروریستی خلق کرده‌اند. داستانی که مهیج که با درد انسانی درآمیخته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات