کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
پم ؛ دفتر شعر

پم

نویسنده: کسری حاج سید جوادی
ناشر: میرکسری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 64
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

دفتر حاضر حمیرکسری حاج سید جوادی فرزند سید عماد و از نوادگان میرحسین قزوینی (علامه میرحسینا) در سال ۱۳۲۳ خورشیدی در تهران زاده شد. او بخشی از نوجوانی خود را تا پایان دبیرستان در اصفهان گذراند. سپس وارد جلسات ادبی هوشنگ گلشیری شد؛ این جلسات با حضور شعرا و نویسندگان مطرح منجر به انتشار «جُنگ اصفهان» گردید. او در آنجا بیش از گذشته علاقه‌مند به ادبیات و فرهنگ و هنر کهن ایران شد و اقدام به نشر مجله‌ای ادبی کرد. کسری حاج سید جوادی دانش‌آموخته رشته‌های «جامعه‌شناسی» و «تحقیقات اجتماعی و فرهنگی مدرن» بود.

او مجلهٔ فرهنگی و هنری کلک را در فروردین ۱۳۶۹ پایه‌گذاری کرد که به‌صورت ماهنامه در تهران منتشر می‌شد. حفظ و اشاعه زبان و ادبیات فارسی از هدف‌های بنیادین این نشریه بود؛ و در آن مقالات و نقدها و خبرهای مربوط به ادبیات و هنر ایران و جهان منتشر می‌گردید.اوی اشعاری است که به شیوه نو به طبع رسیده با طرح هایی همراه است.

کوچه
نی لبکی است
که باد
با آن
می نوازد
آهنگ باستانی مرگ را.

 

فهرست

بر لب پرتگاه
چشم بند
پروانه
ستاره سوخته
در زمان
محبوبه شب
مغرب
پاییز
کوچه
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پم ؛ دفتر شعر

  • ناشر: میرکسری
  • کد کتاب: 76304 - 2/2
  • موجودی: در انبار
  • 50,000ریال

برچسب ها: کسری حاج سید جوادی, شعر نو, شعر فارسی, کتاب پم