دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پشت پرده تخت طاووس

پشت پرده تخت طاووس

نویسنده: مینو صمیمی
مترجم: حسین ابوترابیان
ناشر: اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 276
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 3

کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب 

مینو صمیمی (متولد آذر ۱۳۲۵) دختر «صادق صمیمی» (رئیس اسبق موزه ایران باستان) و از مسئولان دفتر فرح پهلوی در این کتاب پس از نقل مجمل زندگینامه‌ی خود ـ از دوران نوجوانی تا پایان تحصیلات عالی در سوئیس و بازگشت به ایران ـ ابتدا به شرح دوره‌ای می‌پردازد که متعاقب استخدام در وزارت خارجه به عنوان منشی سفارت ایران در سوئیس بکار مشغول بوده است.

نویسنده در این کتاب پس از نقل مجمل از زندگینامه خود، ابتدا به شرح دوره‌‏اى می‌‏پردازد که متعاقب استخدام در وزارت خارجه، به عنوان منشى سفارت ایران در سوئیس به کار مشغول بوده است . سپس به شرح مفصلى از دوران خدمت خود در تشکیلات فرح و نابسامانیهاى موجود در دربار و همچنین به تحلیل مسائلى که ‌‏‌‏‌‏به‌‏ زعم‌‏‌‏‌‏‌‏ وى دلایل قیام مردم و پیروزى انقلاب اسلامى بوده است می‌‏پردازد.

... من بیشتر راضی بودم که پولی بابت برگزاری جشنها و مراسم تشریفاتی مصرف نکنیم و تمام اعانات مردم را یکسره در اختیار خانواده‌های مستمند و محروم جنوب شهر تهران قرار دهیم. ولی نه اینکه تمام پولها به سویی سرازیر شود که در نهایت جیب مدیر عامل و مدیر امور مالی سازمان را پر کند... و این حقیقت تلخی بود که اتفاق افتاد.

قبلاً شایعات زیادی راجع به اختلاس مبالغ کلان در سازمان شنیده بودم. اما دراین مورد خودم با چشمانم دیدم که چه پول هنگفتی هدر رفت؛ و به جای کمک به خانواده‌های محروم ـ و یا حتی فراهم کردن وسیله‌ی شادی و تفریح کودکان ـ کلاً در جیب حضرات انباشته شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات