منو
سبد خرید

پشت دیوارهای بلند ؛ از کاخ تا زندان

پشت دیوارهای بلند ؛ از کاخ تا زندان
درحال حاضر موجود نمی باشد
پشت دیوارهای بلند ؛ از کاخ تا زندان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138789 - 70/3
  • وزن: 1.00kg
0 ریال

پشت دیوارهای بلند 

نویسنده:  آذر آریان پور
ناشر: اختران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 6

 

مروری بر کتاب

از کاخ تا زندان

یك ماه پس از ملاقاتم با حاكم شرع، از كمیته محل كلید خانه سابقمان را پس فرستادند من كه تا چند لحظه قبل در تمام دنیا یك غاز نداشتم ناگهان احساس دولت‌مندی كردم. چون هیچ كس داوطلب همراهی با من نشد، تنها و با احساسات متضاد روانه خانه غارت شده خودمان شدم... داخل ساختمان وضع خرابتر بود بوی مشمئز كننده‌ای مشامم را آزار می‌داد. از سرسرا به حمام رفتم تا علت را دریابم. از لگن دستشویی و توالت اثری نبود. در عوض دو سطل آشغال مدفوع جمع كرده و برای ما به یادگار گذاشته بودند...

این کتاب خاطرات زندگی آذر آرین‌پور از ابتدای کودکی تا چند سال بعد از انقلاب اسلامی به ویژه زندگی مشترک با شجاع‌الدین شیخ‌الاسلام‌زاده آخرین وزیر بهداری و بهزیستی دوران نخست‌وزیری هویدا است.

نویسنده‌ در آن در سال‌های اوج‌گیری انقلاب و پس از به پیروزی رسیدن تلاش‌های آیت الله خمینی و مردم و نمایشگر سقوط طبقه‌ی حاکمه‌ی ایران در آن زمان است. این زندگی‌نامه یک دوره‌ی سیزده‌ساله را دربرمی‌گیرد و بسیاری از صحنه‌های آن زمان را مورد توجه خاص قرار می‌دهد.

نویسنده در کتابش اطلاعات دقیقی از فرهنگ ایران اسلامی عرضه می‌کند. این کتاب با وجود آن که یک اثر تاریخی، اجتماعی به شمار می‌رود، ولی محور اصلی آن خاطرات خصوصی و دلتنگی نویسنده‌ی آن برای زندگی و وطنش است. آریان‌پور به صورتی اتفاقی در برابر موج انقلاب قرار می‌گیرد.

همسرش، که وزیر بهداشت حکومت پیشین بوده، با پیشنهاد دوستان و خانواده، در حالی که خود را بی‌گناه می‌پنداشته، به دادگاه انقلاب معرفی می‌شود و همین موجب پیش آمدن توفان حوادث در زندگی آن‌ها می‌گردد و همین توفان باعث شده تا نویسنده گاه تند برود و مواضع نامربوطی را اتخاذ کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات