منو
سبد خرید

پس از سقوط ؛ سرگذشت خاندان پهلوی در دوران آوارگی

پس از سقوط ؛ سرگذشت خاندان پهلوی در دوران آوارگی
پس از سقوط ؛ سرگذشت خاندان پهلوی در دوران آوارگی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 144251 - 119/4
  • وزن: 0.40kg
350,000 ریال

پس از سقوط 

نویسنده: احمد علی مسعود انصاری
ناشر: موسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

سرگذشت خاندان پهلوی در دوران آوارگی

مصور - خاطرات احمد علی مسعود انصاری

همانگونه که در کتاب آمده است، احمد علی مسعود انصاری که اکنون دهه ششم عمر خود را می گذراند، از افراد نزدیک به محمدرضا پهلوی به شمار می آید.  وی نوه خاله فرح دیبا (مادر رضا پهلوی) است، تحصیلاتش را در ایالات متحده گذرانده و پس از بازگشت به کشور، سمت های مختلفی در ایران پیش از انقلاب اسلامی داشته است. 
وابستگی نسبی اش به فرح ، وی را به شاه نزدیک ساخت و به ادعای انصاری و گواه سایرین، تا پایان مرگ محمدرضا، با وی همراه بود. 

پس از پیروزی انقلاب، «انصاری» از ایران خارج شد و به فعالیت های اقتصادی روی آورد. در این زمان به «رضا پهلوی» پیوست و مسئولیت اداره امور مالی او را به عهده گرفت .او بعدها به علت اختلافات مالی از خاندان «پهلوی» فاصله گرفت.
«انصاری» درخاطرات خود، نخست به رابطه خویشاوندیش با «فرح دیبا» و چگونگی پیوندش با دربار پهلوی و فعالیت ها و زندگی خود و اطرافیانش در دوران قبل از انقلاب می پردازد.سپس شرحی از آوارگی شاه و زندگی او در خارج از ایران و سرانجام، مرگش به دست می دهد. بخش بعدی خاطرات او به فرجام خانواده «پهلوی» و زندگی و فعالیت های آنان در دوران پس از مرگ شاه اختصاص دارد. این خاطرات با «گزارش فعالیت مالی دفتر رضا پهلوی» به پایان می رسد.

فهرست 

1. زندگی من در دربار پهلوی
2. شاه در آوارگی
3. فرجام خانواده پهلوی
4.گزارش فعالیت مالی
ضمایم

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات