كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
پسر ایرانی ؛ سرگذشت واقعی داریوش سوم و اسکندر

پسر ایرانی

نویسنده: ماری رنولت
مترجم: ابوالقاسم حالت
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 651
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

سرگذشت واقعی داریوش سوم و اسکندر

این کتاب یک رمان تاریخی است که حوادث و ماجراهای آن با استفاده از اسناد و مدارک موجود به تصویر درآمده است و خواننده را با فراز و فرود تمدن درخشان ایران در دوره هخامنشی و زندگانی و لشکر کشی «اسکندر» به ایران آشنا می کند.

نویسنده کتاب، خانم «ماری رنولت» فارغ التحصیل دانشگاه آکسفورد است و داستان های تاریخی دیگری نیز درباره یونان و مردم آن نوشته است. او در این رمان تاریخی، سست پایگی دستگاهی را نموار می کند که با همه شکوهمندی و زرق و برق و زیبایی، مانند یک خانه زیبای مقوایی به سرعت فرو می ریزد و به بیگانگان مجال می دهد که مدت دو قرن و نیم، ایران را میدان تاخت و تاز خود کنند. جنگ ها، محاصره ها، تحریک ها، توطئه ها و کین توزی های مربوط به جریان لشکر کشی «اسکندر»، با رنگ و روی دیگری خود را در این رمان آشکار می کنند. 

ظهور اسکندر کبیر و پیروزی‌هایش‌ یکی‌ از رویدادهای‌ بزرگ‌ تاریخ‌ جهان‌ است‌. چگونه‌ جوانی‌ از ناحیه‌ کوچکی‌ در شمال‌ یونان‌، با لشکری‌ نسبتاً کم‌، به‌ راه‌ می‌افتد و بخش‌ پهناوری‌ از دنیای‌ متمدن‌ روزگار خود را می‌گیرد، چرا ایران‌ بدان‌ عظمت‌ آن‌قدر سهل‌ و ساده‌ به‌ چنگ‌ او می‌افتد؟ رمانِ تاریخی‌ پسر ایرانی‌ با نثری‌ شیوا و دلنشین‌ زندگی‌ و سرگذشت‌ واقعی‌ اسکندر و نبردهای‌ او را به‌ زیبایی‌ در برابر دیدگان‌ خواننده‌ به‌ تصویر می‌کشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پسر ایرانی ؛ سرگذشت واقعی داریوش سوم و اسکندر

  • ناشر: ققنوس
  • کد کتاب: 80835 - 102/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ماری رنولت, ابوالقاسم حالت, داستان های تاریخی, اسکندر, رمان تاریخی, داستان های فرانسوی, داستان های تاریخی, کتاب پسر ایرانی ؛ سرگذشت واقعی داریوش سوم و اسکندر