منو
سبد خرید

پرومته در زنجیر

پرومته در زنجیر
درحال حاضر موجود نمی باشد
پرومته در زنجیر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 129330 - 102/5
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 10
0 ریال

پرومته در زنجیر

نویسنده: آشیل
مترجم: شاهرخ مسکوب
ناشر: شرکت سهامی اندیشه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 92
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1342 - دوره چاپ: 1

کمیاب : کیفیت : افست

 

مروری بر کتاب

زنجیر تفتیده بدنش را سنگ داغ میفشرد کلاغها برای بردن چشمانش با یکدیگر مسابقه می دادند،آفتاب بند بند بدنش را می سوزاند و گویی قصد داشت خون را از درون رگهایش بخار کند،عذابی بود ورای تحمل هر انسانی...اما او انسان بود..انسان بود؟

...این کتاب در حدود سال 478 قبل از میلاد مسیح توسط آشیلوس نوشته شده است. تراژدی پرومته در زنجیر یکی از سه داستانی است که دو تای دیگر آن «پرومته بند گسسته» و «پرومته آتش آور» از میان رفته اند. پرومته یکی از پهلوانانی بود که به زئوس در راه رسیدن به قدرت کمک کرده بود.

خدای خدایان با قدرت تازه ای که به دست آورده بود، ظالمانه تصمیم گرفت که بشر را نابود کند و نسل جدیدی خلق نماید، پرومته با تصمیم او مخالفت ورزید و بشر را نجات داد و آنگاه هنرهای مفید را به انسان آموخت.

زئوس این کار پرومته را نتوانست ببخشد. هنگامی که نمایش شروع می شود، پرومته به یک نقطه بلند و صخره کوه آورده شده و به یک تخته سنگ عظیم بسته شده است ولی هنوز به تنبیهی که برایش در نظر گرفته اند، تن در نداده است. دسته ای از حوریان دریایی از طریق هوا پرواز می کنند و می آیند تا پرومته را تسلی دهند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات