دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پرواز بر فراز آشیانه فاخته

پرواز بر فراز آشیانه فاخته
پرواز بر فراز آشیانه فاخته
  • موجودی: موجود
  • مدل: 149979 - 55/3
  • وزن: 0.40kg
950,000 ریال

پرواز بر فراز آشیانه فاخته

نویسنده: کن کیسی
مترجم: سعید باستانی
ناشر: نیل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

 اگه حواست نباشه، آدما بالاخره یه جوری تو رو مجبور به انجام دادن کاری می کنند که خودشون فکر می کنند باید انجام بدی، یا این که تو رو مجبور می کنن به آدم لجبازی تبدیل بشی که از روی نفرت، برعکس کاری که میگن رو انجام می ده.

داستان فراموش ناشدنی دیوانه خانه ای که در آن خودکامه ای در لباس سرپرستار با بهره گیری از ضعف های باوری و عاطفی بیماران و پزشکان بر آنان حکم می راند.در این میان مردی که جامعه نتوانسته است او را فرمانبردار و سربراه کند در برابر فرمانروای مطلق قدعلم می کند تا قدرت سرپرستار را در سراشیب زمان بیفکند... حاصل این مبارزه چه خواهد بود؟ نجات و رهایی بیماران و یا نابودی گردنکشان؟

رندل پاتریک مک مورفی را به جرم تجاوز دستگیر می‌کنند و به حکم دادگاه او را برای بررسی وضعیت روانی اش به بیمارستان روانی ایالتی می‌فرستند.مک مورفی، با مقررات سخت و غیر انسانی تیمارستان که توسط زن سرپرستاری اعمال می‌شود مخالفت می‌کند. بعد از وارد کردن شوک الکتریکی به سر او و ادامه رفتارش، در اثر عمل لوبوتومی زیست گیاه‌وار پیدا می‌کند.

در این کتاب، بیمارستان استعاره ای از جامعه خودکامه است که با ظاهر دموکرات و باطن دیکتاتوری روح و روان افراد را تحت فشار قرار می دهد و به حدی بر روی باورها و ترس های آنها کار می کند که آنها را به نوعی فلج کرده به گونه ای که با همه خودآگاهی جرعت انجام کاری را ندارند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات