دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پرندگان

پرندگان

نویسنده: تاریه وسوس
مترجم: اردشیر اسفندیاری
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 241
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

ماتیس ، قهرمان اصلی این رمان است .او مردی است میان سال و به اصطلاح ابله که در قصبه‌ای کوچک و دور افتاده با خواهرش زندگی می‌کند .در این قصبه حماقت ماتیس زبانزد همگان است .نویسنده خود می‌گوید" :من قهرمان اصلی داستانم را دیوانه و ساده لوح انتخاب کردم تا چیزهایی بگوید که دیگران قادر به بیان آن نیستند .

بسیاری از صفات کودکانه در ماتیس مشاهده می‌شود . او واژگانی بسیار محدود برای گفت و گو دارد و زود باور، وابسته، بی مسئولیت، خیال پرداز و خجول است . ماتیس در لحظه زندگی می‌کند و چون دیگران عقل معاش و توان آینده بینی ندارد .
نوع زندگی ماتیس، در واقع، آرزوهای تحقق ناپذیر شاعری است که خواست‌هایش تنها و برای همیشه در حد آرزو باقی مانده است .

به دیگر سخن، او شاعری خاموش و بی واژه است که می‌کوشد دیگران را در دنیای لطیف خود سهیم کند، اما اطرافیان با شگردها و شیوه‌های گوناگون او را پس می‌زنند.ماتیس آدم بی دست و پایی است که در جمع عاقل‌ها محاصره شده است و بسیاری از امور بدیهی برایش حالتی سحرآمیز دارد ، او همیشه در اضطراب و هول و ولا به سر می‌برد .

جان او دائم در معرض تنش‌ها و سرشار از زیر و بم‌هاست . ماتیس از بسیاری جهات به خواهرش هگه وابسته است .او رابطه‌ای تنگاتنگ و عاطفی با خواهرش دارد، زیرا جز "هگه "هیچ زنی را لمس نکرده است .هگه هم خواهر، هم مادر و هم معشوقه خیالی اوست .اما ناگهان مردی غریبه وارد زندگی آنها می‌شود و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات