كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
پرسه ها و پرسش ها

پرسه ها و پرسش ها

نویسنده: داریوش آشوری
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 392
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 ~ 1389 - دوره چاپ: 3 ~ 1

 

مروری بر کتاب

حاوی ۲۹ مقاله داریوش آشوری درباره برخی از مهم ترین چهره های فرهنگ و سیاسی ایران و برخی از مهم ترین پرسش های نظری در ایران معاصر می باشد.مقاله های کتاب در ۳ فصل با عنوان های چهره ها،گشت و گذار و نقد و نظر طبقه بندی کرده است.

در فصل چهره ها در کتاب پرسه در متن تصویرهائی جذاب از برخی چهره های بزرگ سیاسی و فرهنگی ایران از جمله خلیل ملکی،جلال آل احمد و غلام حسین ساعدی به دست می دهد. در دو فصل دیگر کتاب مقالاتی با عنوان های مارتین هایدگر،یاد احمد فردید،نیچه و ایران،معمای حافظ،رندی و نظربازی،تراژدی روشنفکری ما، فرهنگ هزاره،فرهنگ بزرگ سخن،معمای بوف کور و سخنی درباره فرهنگ نویسی دو زبانه و..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پرسه ها و پرسش ها

  • ناشر: آگاه
  • کد کتاب: 103761 - 24/2
  • موجودی: در انبار
  • 500,000ریال
  • 445,000ریال

برچسب ها: داریوش آشوری, خلیل ملکی, جلال آل احمد, غلامحسین ساعدی, نادر افشار نادری, محمدحسن لطفی, صدیقی, تروتسکی, ویتگنشتاین, مارتین هایدگر, احمد فردید, نقد ادبی, روشنفکری در ایران, روشنفکران ایران, مقالات فلسفی, مقالات اجتماعی, مقالات ادبی, کتاب پرسه ها و پرسش ها