كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
پرسه در حوالی داستان امروز؛ جلد دوم

پرسه در حوالی داستان امروز

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: تجربه - کلاغ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 199
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

خواندن یک صفحه از‌‌ یک کتاب را می‌توان چند گونه تعبیرکرد؛ چیدن شاخه گلی از یک باغ، چشیدن جرعه‌ای از اکسیر دانایی، لحظه‌ای همدلی با اهل دل، استشمام رایحه‌ای ناب، توصیه یک دوست برای دوستی با دوستی مهربان و...

از لای پرده باغچه را نگاه کرد. کاش کسی بود کمکش می‌کرد نسترن را بکارد. آن پیت حلبی سنگین را حتا نمی‌توانست جابه‌جا کند تا چه رسد که بخواهد زخمی‌اش کند یا برایش چاله بکند.کاش اقلاً یک بیل داشت. اگر داشت یک کاریش می‌کرد. با بیلچه که نمی‌شد چاله‌یی به بزرگیِ آن پیتِ حلبی بکند.وقتی از مرد پرسید: «باغبان‌اید؟»‌ یک دفعه یک زن چادری پشت سرِ مرد پیدا شد. اصلاً نفهمید کی آمد. از آن چادرهای گُل‌دار پوشیده بود.همان‌هایی که مادرش وقت نمازخواندن سرش می‌کرد. آن چادر سفید با گُل‌های صورتی و آبی بعد از شهید شدن برادرش شد یک سفره‌ی قند، دو تا دَم‌کُنی و چند تا دستگیره.نمازخواندن مادرش از روزی شروع شد که پسرش به جبهه رفت و روزی که خبرش را آوردند تمام شد.بعد هم تمام باغچه‌ی بزرگ حیاط را کوکب کاشت. کوکب‌های آتشین. از روی تراس عین دشتی پُر از خون بود. شاید برای همین بود که پدرش یک روز صبح قبل از این که کسی از خواب بیدار شود همه‌ی کوکب‌ها را از ریشه درآورد و توی کوچه ریخت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پرسه در حوالی داستان امروز؛ جلد دوم

  • ناشر: تجربه
  • کد کتاب: 106450 - 7/5
  • موجودی: در انبار
  • 80,000ریال
  • 67,000ریال

برچسب ها: گروه نویسندگان, داستان های کوتاه فارسی, ادبیات دفاع مقدس, جنگ ایران و عراق, کتاب پرسه در حوالی داستان امروز