منو
سبد خرید

پرسش های زندگی

پرسش های زندگی
پرسش های زندگی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 144248 - 119/4
  • وزن: 0.30kg
350,000 ریال

پرسش های زندگی

نویسنده: فرناندو ساواتر
مترجم: اکرم آقاخانی , صدیقه احمدی , طاهره ثامنیان , ریحانه امشاسهند
ناشر: اسرار دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب  

فلسفه به زبان زندگی

سقراط از زبان افلاطون می‌گوید:
«آگاهی از مرگ، زندگی را به موضوعی خیلی جدی برای هر انسانی تبدیل می‌کند که باید دربارة آن بیندیشد. اگر مرگ وجود نداشت، زمان زیادی برای دیدن وجود داشت و در این صورت نیازی به تفکر احساس نمی‌شد. در حالی که وجود حقیقت مرگ، انسان را وامی‌دارد تا برای فرار از آن دست به هر کاری بزند».

 ترس از مرگ ضعیف‌ترین ترفند مواجهه با آن است، در حقیقت، حق انتخابی وجود ندارد زیرا انسان دایما از یک انتها به انتهای دیگر می‌رود. تفکری که با مرگ برانگیخته می‌شود از دیوار نفوذناپذیر مرگ عبور می‌کند، در نتیجه به جای آن که افراد، چشمانشان را به روی مرگ ببندند باید به آن بیندیشند تا به حقیقت زندگی نایل آیند.

نگارنده در ضمن تاکید بر این نکته، در ده فصل، با استفاده از سخنان فیلسوفان بزرگ دربارة مرگ، به توضیح فلسفة آن پرداخته و درک و مفهوم حقیقی زندگی و داشتن امید، تلاش و عشق را بیان کرده است.هدف این کتاب، هم بسیار فروتنانه و هم به شدت بلندپروازانه است. فروتنانه، به این دلیل که هدف اصلی آن ارائه مضمون‌های عمده فلسفه غرب است، اما نه به شیوه‌ای تاریخی، بلکه در قالب یک سلسله پرسش و مسائل مربوط به زندگی روزمره. به طور کلی، از این کتاب انتظار می‌رود مقاصد یک کتاب مقدماتی فلسفه را برآورده کند، گرچه نوعی نگرش شخصی و غیرمتعارف نیز بر آن می‌افزاید.

فهرست 

مرگ نقطة آغازین
حقایق قوة استدلال
حیوان نمادین
آزادی عمل
انسان طبیعت‌نما
انسان اجتماعی
گمشدة زمان
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات