دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پرسش هایی از مارکس

پرسش هایی از مارکس
پرسش هایی از مارکس
-26 %
پرسش هایی از مارکس
پرسش هایی از مارکس
پرسش هایی از مارکس
  • موجودی: موجود
  • مدل: 167236 - 92/8
  • وزن: 0.30kg
710,000 ریال
960,000 ریال

پرسش هایی از مارکس

نویسنده: تری ایگلتون
مترجم: رحمان بوذری , صالح نجفی
ناشر: هرمس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 256
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 _ 1396 - دوره چاپ: 4 _ 2

 

مروری بر کتاب

اثر حاضر ، تلاشی است در ردّ ده انتقاد رایج درباره «کارل مارکس». هدف نگارنده روشن کردن تفکر مارکس و اندیشه‌های او و همچنین ، پاسخ‌گویی به برخی از شبهات درباره آرا و نظرات مارکس بوده است. مطالب اثر در ده فصل تنظیم شده و در هر فصل ، یکی از انتقادهای رایج مورد نقد و تحلیل قرار گرفته است. در آغاز هر فصل، ابتدا دیدگاه‌های منتقدین به صورت خلاصه ذکر شده و سپس ، براساس گفته‌های «مارکس» پاسخگویی شده است.

در این کتاب مبارزاتی و بحث برانگیز ، این پیش داوری که مارکسیسم مرده و کارش تمام شده است را مطرح می کند. وی با استدلال، ده مورد از رایج ترین مخالفت ها با مارکسیسم - که منجر به استبداد سیاسی می شوند و همه چیز را به سطح اقتصاد می کاهند ، مواردی که نوعی جبرگرایی تاریخی را ارائه می کنند و غیره، بیرون می کشد. او در هر مورد نشان می دهد که این تصورات چه فرض های فریبکارانه ای در اندیشه ی مارکس هستند.

در جهانی که در آن برخی از بحران های بزرگ سرمایه داری ریشه دوانده است ، "پرسش هایی از مارکس" همانقدر که شجاعانه و صریح است، با ذکاوت ، شوخ طبعی و شفافیت آشنای "تری ایگلتون" نیز نوشته شده است و به این ترتیب مخاطبین بسیاری حتی فراتر از محدوده دانشگاه را به خود جلب خواهد کرد.

خواندن کتاب "تری ایگلتون" مانند تماشای آتش بازی است. . .ارائه ی یک لیست از کاستی های مارکسیسم به مد زمان ما تبدیل شده است اما "تری ایگلتون" استدلال های متقابل قانع کننده ای را ارائه می دهد. او نویسنده و قصه گویی زبردست و جذاب است. پروفسور "تری ایگلتون" متفکری شوخ ، با بصیرت و تمایل به صحبت های عاری از چرب زبانی و حرارت ناشی از کنایه های طنز آمیز است و طیف نقد اندیشه های مارکسی را پوشش می دهد، همانطور که فقط یک منتقد واقعی مارکس می تواند این کار را بکند.


فهرست

مارکس در قرن بیست و یکم 
مارکس و مارکسیسم
مارکس و موجبیت‌گرایی
مارکس و ناکجااندیشی
مارکس و اقتصاد
مارکس و ماتریالیسم
مارکس و انقلاب

و ... 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات