دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پرده را کنار بزن ، در پایان عشق پیروز است

پرده را کنار بزن ، در پایان عشق پیروز است
درحال حاضر موجود نمی باشد

پرده را کنار بزن ، در پایان عشق پیروز است

نویسنده: سیدعلی صالحی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

شعر ... تنها برای حضورِ شریفِ انسان آمده است تا در ظهور او به قیامِ پاکیها و درستی‌ها قَسَم خورَد. تا انسان از خوابِ روزمرگی به درآید و دردها را به همین دعا بشوید. شعر ... دعوت به داناییِ عاشقانه است ... تا ابدالآباد!و در عیشِ همین دانایی است که درمی‌یابیم ... آزادی، آورنده انسان، و انسان ... آورنده آزادی است.
و این همه جز با زبانِ شعر، میسر و ماندگار نیست. شعر، رؤیایِ رازْورانِ واژهْ پَرَستی‌‌ست که راهِ عبور از پَرده پندار را می‌‌داند. خوابی‌‌ست برای من که تنها خُنیاگرانِ سُحوریْ‌خوان قادر به تعبیر آنند. و در نهایت همان دَمِ حلول است که به حکمت می‌رسد.
باری به همین روایت، ما، مَردمِ ما، و مایِ این مَردم، از محبتِ این معجزه بی‌‌خبر نیستیم که واژه‌‌های خود را در مَقامِ وثیقه آزادی به میدان می‌آوریم. هم سواد است و هم سودا، همه به سوی سپیده‌‌دمی که موعودِ مزامیرِ ماست»

راز مانایی شعر صالحی در هم‌آوایی پنهانی کلمات او نهفته است. تا جایی که به اذعان مخاطب خاص و اعتراف هوادار عام، شعر سید علی صالحی نه سخت است و نه ساده و همین اتفاقِ از سر آگاهی است که منجر به کشف زیبایی‌شناسی شعر او می‌شود. عاملی که خود معلول ارتباط سالم ناخودآگاه او با جهان بی‌پیرایه خودآگاه اوست. 

در فضای فرهنگی و اجتماعی سیاسی ایران، آقای صالحی همواره در کسوت یک شاعر پرسشگر مطرح بوده است و باید مهم‌ترین پرسش او را در اندوه بی‌پایانی خلاصه کرد که بی‌رحمانه گریبان آزادی انسان را گرفته است. کما اینکه همیشه برایش گرسنگی به سان گرگ بوده است و تشنگی یک فرصت بی‌نظیر برای عادت نکردن به این زندگی، که به تعبیر خودِ شاعر تکلم بیهودگی است. 

بعد از تو آرام‌آرام یادم رفت زندگی کنم
فقط خواستم زنده بمانم
بلکه روزی باز به یاد آورم
که بعد از تو باید خیلی چیزها را به یاد بیاورم
نه اینکه عده‌ای خیال کنند یک چیزهایی...!
خیر!
دور و بر من خیلی‌ها هستند که اتفاقا شاعرند هنوز
مثل خود من که فقط یک اتفاق ساده‌ام از سر اتفاق!
به قول صالحی...
آیا ما همه از سر اتفاق زنده‌ایم هنوز؟!

فهرست

هیس
ربط راه
نگاه کنید
بر این بوریا
ضربدر سه
ادامه بدهید
زهرمار
هر دو یکیست
بگو
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات