کتاب پرتوی از پیام پیامبر ؛ برگردانی تازه از نهج الفصاحه فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب اسلام انتشارات

پرتوی از پیام پیامبر ؛ برگردانی تازه از نهج الفصاحه

ترجمه و نگارش: علی کرمی فریدنی
ناشر: حلم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 808
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 6

مروری بر کتاب 

احادیث زندگی ساز و سخنان گران بهای پیام آور بزرگ اسلام

کتاب نهج الفصاحه، مشتمل بر روایات و کلمات حضرت پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ می باشد. این کتاب در دو قسمت احادیث و خطبه ها، تنظیم شده است. علّت نام گذاری این مجموعه وزین به نهج الفصاحه به خاطر حدیث پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ است که فرموده اند: «انا افصح العرب» من فصیح ترین فرد عرب هستم. مؤلّف سخنان پیامبر را در موضوع فضیلت و اخلاق آورده و از آوردن احادیث فقهی و ... خودداری کرده است.


بعضی از کلمات این مجموعه در ردیف کلمات قصار علی بن ابی طالب ـ علیه السلام ـ نقل شده و در بعضی موارد در مفهوم معنی و حتی لفظ شبیه هم می باشند. این توارد را مؤلّف چنین بیان می کند: «توارد بسیاری از کلمات و اخبار منتسب به علی ـ علیه السلام ـ با احادیث و کلمات پیامبر دیده می شود، که در گمان بعضی ها این نتیجه اشتباه راویان است . ولی حقیقت این است که تقارب و تشابه معنوی که میان محمّد و علی ـ علیهما السلام ـ وجود دارد، این تشابه را به وجود آورده است».

مجموعه‌ی حاضر، دربردارنده‌ی احادیث و پند و اندرزهایی از پیامبر اکرم (ص) درباره‌ی موضوعات مختلف است که به ترتیب حروف الفبایی همراه با ترجمه‌ی فارسی آن‌ها تدوین شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پرتوی از پیام پیامبر ؛ برگردانی تازه از نهج الفصاحه

  • کد کتاب: 61870 - 117/4
  • موجودی: در انبار
  • 285,000ریال
  • 230,000ریال

برچسب ها: حضرت محمد (ص), علی کرمی فریدنی, تاریخ اسلام, جملات قصار, حدیث نبوی, حدیث, پیامبر اسلام, سخنان پیامبر, کتاب پرتوی از پیام پیامبر ؛ برگردانی تازه از نهج الفصاحه