کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
پدر و مادر دو آیت الهی

پدر و مادر دو آیت الهی

نویسنده: حسین فاضل دربندی - علیرضا فاضل دربندی
ناشر: مرسل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 144
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 ~ 1395 - دوره چاپ: 1 ~ 2

 

مروری بر کتاب

بیان ابعادی از عظمت پدر و مادر و اهمیت و آثار مهر و عطوفت نسبت به آنان از دیدگاه آموزه‌های اسلامی است. در این نوشتار سعی شده از منظری قرآنی و روایی به تبیین جایگاه مهم والدین در فرهنگ اسلامی پرداخته شده و گوشه‌هایی از مهر و محبت پدری و مادری و نیز آثار احسان و احترام به آنان از منظر معصومین(ع) به تصویر کشیده شود. نویسنده در همین زمینه توصیه‌هایی به والدین و فرزندان در مورد حقوق متقابل آنان در قبال یکدیگر نموده و اهمیت نرم‌خویی و مدارا در برابر یکدیگر، خیرخواهی آنان نسبت به هم، مسئولیت‌های پدر و مادر در قبال نیازهای مادی و روحی فرزندان خویش و توجه کردن آنان نسبت به تربیت دینی کودکان خود نموده است.

وی در ادامه به تأثیر دعا یا نفرین والدین در عاقبت به خیری یا عاقبت به شرّی فرزندان در دنیا و آخرت اشاره نموده و الگوهایی از احسان به والدین و فرزندان و محبت متقابل آنان نسبت به یکدیگر در زندگانی و سیره معصومین ارایه نموده است. وی در همین زمینه فاطمه زهرا(س) و امام علی(ع) را نمونه الگویی کامل از یک پدر و مادر مطلوب معرفی نموده و اوصاف و سیره آنان را مورد مطالعه قرار داده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پدر و مادر دو آیت الهی

  • ناشر: مرسل
  • کد کتاب: 85764 - 50/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حسین فاضل دربندی, علیرضا فاضل دربندی, روانشناسی خانواده, اخلاق اسلامی, کتاب پدر و مادر دو آیت الهی