كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
پدر وحشی

پدر وحشی

نویسنده: پیر پائولو پازولینی
مترجم: کاظم فرهادی - فرهاد خردمند
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 85
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب 

فیلم‌نامه‌ای از پازولینی فیلم‌ساز و شاعر بزرگ ایتالیایی که موفق به ساخت آن نشد. آن‌چه به نام پدر وحشی از پازولینی به‌جامانده اثری میان داستان و فیلم‌نامه است. داستان درباره ‌یزندگی پسرکی سیاه‌پوست است که با معلم سفیدپوستش رابطه‌ای دوستانه و نزدیک دارد و در همین دوران به مکاشفه‌ای درباره‌ی خویش می‌رسد.

-بدرود داویدسون. اینک، تو تنها هستی. در تنهایی خویش به آفریقائی بازمی‌گردی، که از آن توست... همچون مادری در احتضار... محرم رازت چیزی نیست، جز وحشت از ماقبل تاریخ؛ برو به جانب رازهایت، با توشه‌ی حقیر آگاهی‌ها... و تنها به محک گیر، بی تناسبی گستره‌ی قاره‌ها را و بی‌نهایتی قرون را... در آن گل سرخ مرگ، تنها، اینک، تنها...

پازولینی در سال 1922 در بولونیای ایتالیا به‌دنیا آمد. او در طول عمر نسبتا کوتاه خود، آثار بسیاری در زمینه سینما و ادبیات خلق کرد و تاثیر عمیقی بر فیلمسازان نسل پس از خود گذاشت. با اینکه بسیاری از منتقدان اروپایی پازولینی را در زمره مهم‌ترین شاعران و نویسندگان معاصر ایتالیا می‌دانند، اما وی در ایران بیشتر به عنوان یک سینماگر شناخته شده است. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پدر وحشی

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 85299 - 112/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: پیر پائولو پازولینی, کاظم فرهادی, فرهاد خردمند, نمایشنامه ایتالیایی, داستان های ایتالیایی, فیلمنامه, سینما, فیلم و سینما, کتاب پدر وحشی