دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پدرخوانده و چپ های جوان

پدرخوانده و چپ های جوان
درحال حاضر موجود نمی باشد
پدرخوانده و چپ های جوان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 140184 - 11/5
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

 پدرخوانده و چپ های جوان

نویسنده: محمد قوچانی
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 220
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : نو 

 

مروری بر کتاب

مبارزه برای نقد قدرت ، دی 78 تا خرداد 79

نویسنده این کتاب را به «اکبر گنجی» که آن روزها را در اوین به سر می برد تقدیم نموده که :«به برادر همراهم، اکبر گنجی، که جسارت در چشم هایش موج می زد، به امید آزادیِ جسارتی که در قفس شد.»

اکثر مقاله های این کتاب درباره ی «پدرخوانده یا بهتر بگویم هاشمی رفسنجانی» و نقش او در دهه ی هفتاد و بخصوص در انتخابات مجلس ششم به تاریخ 29 بهمن 78 می باشد، و به تعبیر قوچانی شناختنِ «هاشمی» یعنی شناختِ اصلی ترین بازیگرِ «حکومت» که در حساس ترین برهه های طولِ تاریخ انقلاب «نقشِ اولی» بوده است که برحسب خواسته یا مردم و یا حکومت، در جاهایی در نقشِ «قهرمانِ داستان» حاضر شده است و در جاهایی هم در نقش «بَدمَنِ داستان».

خواندن این کتاب برای شناخت تاریخ معاصر بعد از انقلاب آنهم از دیدگاه نویسنده ای لیبرال دموکرات همچون قوچانی بسیار توصیه می شود. این کتاب به خواننده ی خود که دهه های اولیه انقلاب را درک نکرده است دیدی روشنگر از شخصیت هایی همچنون هاشمی ها و لاریجانی ها می دهد و ماجراهای مجلس پنجم و ششم، چگونگی تولد اژدهایی دوسر «شورای نگهبان» سر شانه های ضحاک زمان و معرفی گروهایی مانند موتلفه و حزب جمهوری اسلامی و ... را به خوبی بیان می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات