كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
پدران و فرزندان

پدران و فرزندان

نویسنده: ایوان تورگنیف
مترجم: م. ه. شفیعیها
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 306
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ روکش کتاب افتادگی دارد

 

مروری بر کتاب 

...و بعد پی بردیم که صحبت کردن و ادامه دادن بحث درمورد مشکلات، تلاش بیهوده ایست و نتایج پیش پا افتاده ای دارد و هرکسی فقط می خواهد اصول خود را اجرا کند. دیدیم که حتی باهوش ترین فرد در میانمانافراد به ظاهر پیشرو و منتقدان اجتماعی اصلا خوب عمل نمی کنند و فقط مشغول صحبت در مورد مسائل چرند بودیم؛ در مورد انواع هنر، خلاقیت ناخودآگاه، حکومت پارلمانی، مشاغل قانونی و خدا می داند چه چیزهای دیگری ساعت ها بحث می کردیم، حال آنکه تنها مسأله ی واقعی زندگی، نان شب است.

در آن زمان انبوه خرافات و موهومات ما را خفه می کرد، شرکت های سهامی به خاطر اینکه آدم های صادقی پشت آن ها نبود، از هم می پاشیدند، حتی آزاد کردن برده ها که دولت آن قدر به آن مشغول بود پیامد خوبی برای ما نداشت چون رعایا ترجیح می دادند از همدیگر دزدی کنند تا بتوانند به کلوب های محلی بروند و تا مرز جنون مست کنند....

موضوع کتاب پدران و پسران دوره محدودی از زندگی جامعه روسیه را مجسم می سازد در عین حال مسائل مهم و دائمی زندگی که هرگز کهنه و فرسوده نمی شود در آن طرح گردیده.ستیزه و کشمکش میان پدران وپسران یا نسل امروز و نسل فردا جدال و سوء تفاهم میان زنان و مردان مردم شاعرمنش و حقیقت بین کارفرمایان و کارگران، که از مسائل حیاتی هر دوره و زمانی است در این کتاب به بهترین وجهی وصف گردیده است.

تورگنیف در داستان خود تقابل دو نسل از انسان ها یعنی پدران و پسرانی را به تصویر می کشد که یکی سنتی و محافظه کار و دیگری به دنبال تجدد و شدیدا مخالف سنت گرایی است. تمرکز رمان بر نسل جوان تر و فردی به نام بازاروف است که شخصیتی پوچ گرا اما تاثیرگذار دارد و به مقابله با نسل پیشین خود یعنی پدران برمی خیزد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پدران و فرزندان

  • 0ریال

برچسب ها: ایوان تورگنیف, م. ه. شفیعیها, داستان های روسی, داستان های کلاسیک, کتاب های نایاب, کتاب پدران و فرزندان