كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
پای بندی های انسانی

پای بندی های انسانی

نویسنده: ویلیام سامرست موام
مترجم: عبدالحسین شریفیان
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 861
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 5


مروری بر کتاب

کتاب پای بندی های انسانی اتوبیوگرافی نیست، اما داستانی به گونه ی اتو بیوگرافی است، حقایق و افسانه به طور جدا ناپذیری در هم آمیخته شده اند، احساسات از آن خودم است ، اما نه تمامی آن رویدادهای اتفاق افتاده یی که به توصیف آمده است و بعضی از آنها نه از زندگی خودم که به قهرمان داستان انتقال یافته است بلکه از زندگی کسانی است که با آنان صمیمی و نزدیک بوده ام داستان این رمان ِ بلند زندگی جوانی به نام فلیپ است که برای یافتن و رسیدن به آن چه در سر دارد در عین تلاش، بسیار واقعی، فکر و زندگی می کند.

با خواندن این کتاب زندگی یک جوان در پاریس و لندن را تجربه می کنید. بر این عقیده ام که، جوان ها این کتاب را پس از خواندن فراموش نخواهند کرد . شاید جوان های امروزی ما می خواهند مثل فلیپ خودشان انتخاب کنند! ولی محدودیت ها و فرهنگ ایرانی ما به آنها اجازه چنین زندگی را به آنها نمی دهد و مجبور هستند با روش های خودشان به مقابله با عادت ها ی کهن برخیزند که گاهی به بیراهه می روند...

فیلیپ پسر بچه فلجی است که در کودکی پدر و مادرش فوت می کنند و عموی کشیشش قیم او می شود . فیلیپ پسر بچه ای خجالتی و حساس است و با اینکه در مدرسه شرایط تحصیلی خیلی خوبی دارد به دلیل همین حساسیت ها از بورس دانشگاه انصراف داده و برای یادگیری زبان آلمانی راهی آن کشور می شود .

او نمی داند قرار است در زندگی چه کار کند از این شاخه به آن شاخه می پرد حرفه های مختلفی را دنبال می کند و در پی معنای زندگی و دوست داشتن است .روزی خاکستری و تیره چهره گشود. ابرها سنگینی می کردند، وهوا را سردی خاصی دربرگرفته بود که ریزش برف را نوید می داد.

کلفتی به اتاقی که کودکی در آن خوابیده بود و پرده هایش را کشیده بودند، وارد شد. کلفت به طور خودکار به خانه روبه رو، که خانه یی گچ مالی شده و ایوان دار بود، نظر انداخت و به سوی تختخواب کودک رفت.
گفت:« بلند شو، فیلیپ.»
ملحفه را برداشت، کودک را در آغوش گرفت و او را پایین برد. کودک هنوز بیدار نشده بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پای بندی های انسانی

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 69711
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ویلیام سامرست موام, عبدالحسین شریفیان, داستان های انگلیسی, داستان های کلاسیک, پیرامون اسارت بشری, کتاب پای بندیهای انسانی ؛ پیرامون اسارت بشری