منو
سبد خرید

پاپ سبز

پاپ سبز
-23 %
پاپ سبز
  • موجودی: موجود
  • مدل: 151807 - 84/3
  • وزن: 0.80kg
1,150,000 ریال
1,500,000 ریال

پاپ سبز

نویسنده: میگل آنخل آستوریاس
مترجم: زهرا خانلری
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 489
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1360 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو ؛ لبه عطف کتاب سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

جو میکر تامپسون یک آمریکایی است که تصمیم می گیرد در گواتمالا به کشت موز بپردازد و اهداف غیراخلاقی و بلندپروازانه ای نیز در این باب در ذهن دارد . او در رسیدن به این هدف از هیچ کاری رویگردان نیست و نهایتا نیز مالک یکی از بزرگترین شرکت های پرورش موز می شود و لقب پاپ سبز را از آن خود می سازد .

میگل آنخل آستوریاس ‏ شاعر و نویسنده گواتمالائیاست. وی به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان آمریکایی جنوبی شناخته می‌شود در ۱۹۳۰ در شهر مادرید کتاب افسانه‌های گواتمالا را انتشار داد و وطن خود را در خلال افسانه‌های کودکی به مردم شناساند. کتاب به محض انتشار یکی از آثار بدیع ادبیات جوانامریکای لاتین به شمار آمد و پل والری بر آن مقدمه نوشت. پس از آن در ۱۹۴۴ کتاب آقای رئیس جمهور را نوشت که شاهکار وی به شمار آمد و از انتشارش در گواتمالا جلوگیری شد. کتاب تصویری است زنده از حکومت استرادا کابررا، رئیس جمهوری که از ۱۸۹۸ تا ۱۹۲۰ با استبدادی بیرحمانه بر کشور گواتمالا فرمانروایی داشت.

آستوریاس در این کتاب واقعیت زندگی را با سبکی شاعرانه می‌آمی‌زد و رفتار غیرانسانی دستگاه حکومت را با طبقه پایین اجتماع و بومیها و رذالت فرادستان و بیرحمی آنان را نسبت به ضعیفان و ستمدیدگان، و نیز آداب و سنن مردم گواتمالا را با بیانی جالب توجه و زیبا وصف می‌کند.

جوایزی که این کتاب برنده شده است

نوبل ادبیات ۱۹۶۷

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب پاپ سبز

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات