منو
سبد خرید

پانصد و یک حکایت از جوامع الحکایات

پانصد و یک حکایت از جوامع الحکایات
-10 %
پانصد و یک حکایت از جوامع الحکایات
405,000 ریال
450,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 5280
  • وزن: 0.90kg
  • SKU: 34821

پانصد و یک حکایت از جوامع الحکایات

نویسنده: سدیدالدین محمد عوفی - کریم امیری فیروز کوهی
ناشر: زوار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 530
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب جوامع الحکایات و لوامع الرویات (به معنی داستان های جامع و روایات درخشان) اثر محمد عوفی که در حدود ۶۳۰ هجری قمری (نیمهٔ اول قرن هفتم هجری) نوشته شده است که مجموعه ای از داستان های دارای نکات تاریخی، اخلاقی و مذهبی پر از لطیفه های پارسی می باشد.

این کتاب علاوه بر توجه به جایگاه حکایت و قصه در تاریخ ادبیات فارسی، مطالب تاریخی را در قالب حکایات بیان می کند. حدود یک ششم کتاب اختصاص به بیان وقایع تاریخی دارد و گوشه ای از تاریخ تمدن و ادبیات جهان اسلام و ایران و یکی از بزرگترین مجموعه های داستانی قرن هفتم هجری قمری می باشد. این کتاب بعنوان مرجعی برای سایر دانشمندان و نویسندگان بعدی مورد استفاده قرار گرفته است.

مقصود نویسنده این اثر از جمع آوری داستان ها در حقیقت بیان یک رشته معارف اخلاقی و پند و اندرز است .عوفی در هنگام حملهٔ مغول مجبور به سفر هندوستان گردید. سپس راهی دربار ناصرالدین قباجه از حاکمان غوریه شد و به دستور همین پادشاه شروع بتالیف جوامع الحکایات کرد و پس از غرق شدن ناصرالدین قباجه، در خدمت وزیر نظام‌الملک قوام‌الدین محمدبن ابی سعد الجنیدی در دهلی اقامت گزید و کتاب «جوامع الحکایات ولوامع الروایات» را به نام وزیر تمام کرد.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب