دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پانزده قصیده از حکیم ناصر خسرو قبادیانی

پانزده قصیده از حکیم ناصر خسرو قبادیانی

نویسنده: ناصر خسرو قبادیانی
به کوشش : مهدی محقق
ناشر: طهوری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 90
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1340 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ برخی سطور حدود 22 صفحه کتاب با مداد علامت گذاری شده

 

مروری بر کتاب

پانزده قصیده از حکیم ناصرخسرو قبادیانی از روی قدیم ترین نسخه

این کتاب دربرگیرنده پانزده قصیده از شاعر و نویسنده و فیلسوف و جهانگرد ایرانی ناصر خسرو قبادیانی است که از روی کهن‌ترین نسخه موجود از دیوان ناصر خسرو که در سال 736 نوشته شده، مورد استفاده قرار گرفته است. اصل این نسخه در ترکیه و فیلم آن در کتابخانه مرکزی دانشگاه موجود است. این پانزده قصیده عینا از روی این نسخه نوشته شده و فقط برخی از خصایص و رسم الخطی آن تغییر داده شده است. در فصل تعلیقات لغات و تعبیرات معنی شده و برخی از مطالب تاریخی و فلسفی و اجتماعی و ادبی آورده شده است.

ناصر خسرو (۳۹۴ - ۴۸۱ ه. ق) از شاعران بزرگ فارسی‌زبان، حکیم و جهانگرد ایرانی و از مبلغان مذهب اسماعیلی بود. وی بر اغلب علوم عقلی و نقلی زمان خود از قبیل فلسفهٔ یونانی و حساب و طب و موسیقی و نجوم و فلسفه و کلام تبحر داشت و در اشعار خویش به کرات از احاطه داشتن خود بر این علوم تأکید کرده‌است.

ناصر خسرو به همراه حافظ و رودکی جزء سه شاعری است که کل قرآن را از برداشته‌است.[نیازمند منبع] وی در آثار خویش، از آیات قرآن برای اثبات عقاید خودش استفاده کرده‌است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات