منو
سبد خرید

پاسخ ناپذیر

پاسخ ناپذیر
موجود
پاسخ ناپذیر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 123455 - 107/1
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 38
0 ریال

پاسخ ناپذیر

نویسنده: نادر ابراهیمی
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 113
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ مزین به امضای نویسنده

 

مروری بر کتاب

یازده داستان

اين داستانها كه با تأثير از روحيۀ شكست و نوميدي سالهاي پس از كودتاي 1332 نوشته شده اند ، آشوب فكري نويسندۀ جواني را نشان مي دهند كه در يك داستان از اميد و ارادۀ انساني مي گويد و در داستان ديگر مروج يأس و قدر گرايي است .

در داستان «دوگانه » دستهاي سياهكاران ، گلهاي آفتابگردان باغچۀ همسايه را ريشه كن مي كند . اما راوي و همسايه گلهاي تازه اي مي كارند . گفتگوها كه اشاره به معنايي فراتر از مفهوم واقعي خود دارند ، خصلتي استعاري به داستان مي بخشند . نويسنده درداستان «بدنام » يأس و شكست را رخ مي نماياند .

در داستان « آرش در قلمرو ترديد» ابراهيمي عالم گياهان و حيوانات را رها مي كند تا به شكلي استعاري بازگوي شكست اجتماعي روشنفكران دوران خويش شود : آرش كه انساني معمولي و در غم نان است ، قدم در راه مي گذارد اما چون تنهاست شكست مي خورد ، تير را مي شكند و مي گريد. 

...سه خانه خالی رو به آفتاب، در کنار هم خیابان خلوتی را می آراستند، با رنگ سرخ پنجره ها ، و نرده های چوبی کوتاه با تن گسترده پیچک ها و لبخند ساده ی چند کاشی آبی رنگ. آنها خلوت خیابان را آراسته بودند، و نگهبان پیرو زنده دلی سرایدار این سه خانه خالی بود.

فهرست

دو گانه
 بدنام
به دست باد
شهر بزرگ
غير ممكن
پاسخ ناپذير
آرش در قلمرو ترديد
بدنام
مینا
برابری
سلامت

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات