كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
پاره کوچک

پاره کوچک

نویسنده: سهیلا بسکی
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 130
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

 کتاب ؛ شامل داستان بلندی مشتمل بر پنج فصل, نیز تعدادی داستان کوتاه و طرح, تحت عنوان 'پاره‌های کوچکتر 'است' .

پاره کوچک شرح بعد از ظهر آخرین روز کار در سال 1369 است که با تصویری از محل کار آغاز میشود و با تصاویر دیگری از ملاقات راوی داستان با اعضای خانواده به اتمام میرسد .  در ابتدای داستان گزیده‌ای از یکی از سروده‌های 'والت ویتمن 'آمده است :
زندگی پاره کوچکی است که از مرگ به جا مانده .فضای اصلی تصاویر داستانی, برش‌هایی از زندگی آکنده از احساس مرگ و از دست رفتن است ...

سهیلا بسکی ؛ نویسنده و مترجم ایرانی بود. او هم‌چنین بنیان‌گذار جایزه معمار، نشریه تخصصی معمار، و نشریهٔ شهر بود. سهیلا بسکی در سال ۱۳۸۲ مجموعه داستان کوتاه پارهٔ کوچک برنده جایزه گلشیری شد. هیئت داوران آن دوره از جایزه گلشیری به خاطر دقت در مشاهده و کشف جزئیات داستانی، زبانی روان و پالوده، جان بخشیدن به اشیاء روزمره و خلق داستان‌های کوتاهی سرشار از لایه‌های متعدد معنایی پاره کوچک را شایسته دریافت عنوان بهترین مجموعه داستان اول سال ۱۳۸۱ دانستند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پاره کوچک

  • ناشر: آگاه
  • کد کتاب: 111273 - 102/3
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال
  • 115,000ریال

برچسب ها: سهیلا بسکی, داستان های فارسی, داستان های کوتاه فارسی, کتاب پاره کوچک