منو
سبد خرید

پاره های فکر ، فلسفه و سیاست

پاره های فکر ، فلسفه و سیاست
درحال حاضر موجود نمی باشد
پاره های فکر ، فلسفه و سیاست
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 112465- 13/7
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 27
0 ریال

پاره های فکر ؛ فلسفه و سیاست

نویسنده: مراد فرهادپور
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 367
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

این کتاب مجموعه‌ای است از مقالات که در طول بیش از دو دهه نوشته شده‌اند- به رغم مرتبط و نزدیک بودن به یکدیگر- مسلما نمی‌توانند بیانگر یک سیستم «ارگانیک و ضروری» باشند. از این رو، روشن است که عوامل حادث و غیر طبیعی، نظیر تنبلی، نداشتن انضباط و پشتکار و عدم وجود شرایط لازم برای نوشتن کتاب (که تقریبا همه آنها را می‌توان در فقدان دانشگاه به مفهوم غربی آن، خلاصه کرد) و انتشار کتاب (به لطف برخورد و سیاست‌های متفاوت وزارت ارشاد در قبال کتاب و مجله)، در انتخاب فرم مقاله و مقاله نویسی نقش مهم‌تری داشته‌اند تا، مثلا، ویژگی و خصائلی که لوکاج و آدرنوبه مقاله، به مثابه فرمی از تفکر نسبت می‌دهند خصوصیاتی چون: دوری گزیدن از نظام سازی، بازبودن فضای فکری برای خلق ایده‌ها و حاشیه‌روی و بازی با آنها، دست آخر، پراکندگی و پاره پاره بودن افکار که اندیشیدن اندکی سودایی، خسته و همراه با مکث و نفس نفس زدن مشهود در مقاله را به نحوی به حقیقت نزدیک‌تر می‌کند- توگویی قدم زدن آرام و بی‌هدف و بی‌نقشه، جایگزین راه رفتن منظم و غایتمند همان کسی شده است که برای نخستین بار فکر را به تبعیت از نظام کتاب واداشت.

...به همین سبب گرچه انتخاب فرم مقاله از سوی من آزادانه نبوده است، اما از قضا همین رخداد تصادفی و حادث، طی سه دهه گذشته، آزادی و خود آیینی را در قالب مقاله و مقاله نویسی به زندگی فکری من عطا کرده است- زیرا آزادی همواره هدیه‌ای است که ما نه از درون خود، بلکه از دیگری یا دیگران دریافت می‌کنیم. در نهایت، به نظر می‌رسد در جهانی که در آن فکر هر روز کم‌تر، بی‌فایده‌تر و زائدتر می‌شود، حتی فکرهای پاره پاره یا پاره‌های فکر هم ارزش حفظ کردن داشته باشند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات