منو
سبد خرید

پادشاهان نفت

پادشاهان نفت
-26 %
پادشاهان نفت
  • موجودی: موجود
  • مدل: 147018 - 68/2
  • وزن: 0.80kg
1,850,000 ریال
2,500,000 ریال

پادشاهان نفت

نویسنده: اندرو اسکات کوپر
مترجم: غلامرضا کریمیان
ناشر: اشاره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 680
اندازه کتاب: رقعی روکشدار - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو _ نو ؛ ابتدای برخی سطور کتاب با مداد تیک زده شده

 

مروری بر کتاب

اسرار مذاکرات پشت پرده فروش نفت ایران برپایه اسنتد سازمان سیا

چگونه ایران ٬ آمریکا و عربستان سعودی توازن قدرت در خاورمیانه را تغییر دادند
این کتاب ، تاریخ کامل رقابت های سخت کشورهای خاورمیانه در عملیات تولید ، خرید و فروش نفت را در بر می گیرد. همان طور که اطلاع دارید مذاکرات علنی و غیر علنی انجام شده در جلسات برای عقد قرارداد های سیاسی و بازرگانی بین دولت ها به طور کامل ضبط یا یادداشت برداری می شوند. سپس این یادداشت ها به مدت سی سال در آرشیو محرمانه ی وزارت خانه ها نگهداری می شوند.

این کتاب نیز در اثر تلاش های نویسنده از آرشیو وزارت خارجه آمریکا و مصاحبه با منابع مختلف دیگر تهیه شده است. بحران انرژی در دهه ۷۰ میلادی به صورت مبارزه بر سر قدرت میان شخصیت هایی همچون ریچارد نیکسون (رئیس جمهور وقت آمریکا)، شاه ، شیخ احمد زکی یمانی و …. درآمده بود.این کتاب به بررسی چگونگی طلوع و افول سلطنت ایران با بازار نفت و رقابت بین ایران و عربستان سعودی می پردازد.

اکثر خوانندگان اطلاع دارند که مقامات کشورهای بزرگ متن کامل مذاکرات علنی وغیر علنی انجام شده در جلسات برای عقد قراردادهای سیاسی و بازرگانی بین دولت ها را به طور کامل ضبط یا به وسیله یاشخاص معینی یاداشت ها و نوارها در آرشیو محرمانه وزارت خانه های مروط نگهداری وبرای مدت زمان معلومی که از سی سال تجاوز نمی کند و به عنوان اسناد محرمانه هر دولتی باقی و پس از سپری شدن آن مدت برای اطلاع عموم در اختیار پژوهشگران ،مورخین ،نویسندگان و روزنامه نگاران قرار می گیرد.

این کتاب در اثر مساعی فوق العاده وسیع وپشت کار خستگی ناپذیر نویسنده از آرشیوهای وزارت خارجه آمریکا و مصاحبه با منافع مختلف دیگر استخراج گردید. این کتاب را می توان از دیدگاه های مختلفی مورد تجزیه وتحلیل قرار داد.

نخست از دیدگاه اخلاقی ،دایر بر نفوذ مفسده آمیز نفت بر سیاست و امنیت داخلی آمریکا به عنوان عامل کاهش قدرت آمریکا در زمان عقب نشینی از ویتنام.
دوم،موضوع رسوایی واترگیت و بحران انرژی دهه ی 70به صورت مبارزه بر سر قدرت میان شخصیت هایی همچون نیکسون،شاه،شیخ احمد زکی یمانی ،هنری کیسینجر وزیر خارجه امریکا،ویلیام سایمون وزیر خزانه داری،جیمز شلزینگر و دونالد رامز فلد وزرای دفاع برای کالبد شکافی امپراطوری ایران ودر این مورد خاص ،سلسه ی پهلوی و چگونگی طلوع و افول سلطنت ایرانیان با بازار نفت.

سوم مساله پیروزی ملی گرایی در تسویه حساب هایی بین رقبای قدیمی یعنی ایران و عربستان سعودی و سرانجام دیدگاهی که این دو کشور را دوستان و متحدهایی محتاط نسبت به یکدیگر در تقابل ژئوپلتیک جنگ سرد در ارتباط با بازار نفت واقتصاد جهانی که خطوط نامعلوم آن در میانه های دهه ی1970 شروع به شکل گیری نمود.

فهرست

فصل اول : شمشیر زن دلیر 1974 ـ 1969
بخش دوم : نگهبان خلیج فارس
فصل سوم : سوگندهای ازدواج
فصل چهارم : احتمالات
فصل پنجم : ضربه نفت
فصل ششم : تابستان بی‌رحم
فصل هفتم : عقاب فریادکش
و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات