دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

و نیچه گریه کرد

و نیچه گریه کرد
-30 %
و نیچه گریه کرد
  • موجودی: موجود
  • مدل: 155910 - 52/4
  • وزن: 0.50kg
1,050,000 ریال
1,500,000 ریال

و نیچه گریه کرد 

نویسنده: اروین د. یالوم
مترجم: مهشید میر معزی
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 456
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 2

کیفیت : در حد نو 

 

مروری بر کتاب 

مصور

کتاب؛ آمیزه ای است از واقعیت و خیال ، جلوه ای از عشق ، تقدیر و اراده در وین خردگرای سده ی نوزدهم و در آستانه زایش دانش روانکاوی. فریدریش نیچه ، بزرگترین فیلسوف اروپا ... یوزف برویر از پایه گذاران روانکاوی ... دانشجوی جوانی به نام زیگموند فروید ، همه اجزائی هستند که در ساختار رمان در هم تنیده می شوند تا حماسه ی فراموش ناشدنی رابطه ی خیالی میان بیماران خارق العاده و درمانگری استثنائی را بیافرینند.

در ابتدای رمان ، لو سالومه این زن دست نیافتنی از برویر می خواهد تا با استفاده از روش آزمایش (درمان با سخن گفتن) ، به یاری نیچه نا امید و در خطر خودکشی بشتابد.

در این رمان جذاب ، دو مرد برجسته و اسرار آمیز تاریخ ، تا ژرفای وسواس خویش فرا می روند و در این راه ، به نیروی رهایی بخش دوستی دست می یابند. دکتر اروین یالوم ، استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد ، گروه درمانگر و روان درمانگر اگزیستانسیال ، در خلال این رمان آموزشی ، به توصیف درمان های رایج برای وسواس فکری که هر دو شخصیت داستان هر یک به نوعی گرفتار آن هستند می پردازد ...

... وین ، پایان قرن نوزدهم. لو سالومه آمده است تا یوزف برویر، پزشک مشهور و استادِ زیگموند فروید را بیابد. او نگران دوستش، نیچه است. برویر باید اندیشمند بزرگ و تنها را که از سردرد شدیدی رنج می‌برد، معالجه کند و او را از این گرفتاری برهاند.

ولی نیچه نباید از این جریان بویی ببرد، سالومه از برویر تقاضا کرده که او را معالجه کند. برویر تصمیم می‌گیرد با روش جدید «بیان‌درمانی» که به‌تازگی در مورد بیمار دیگرش آنا او. تجربه کرده، او را درمان کند. برویر برای تشویق نیچه به صحبت‌کردن، وضعیت بیمار جوانش آنا او. را برای او تشریح می‌کند.

به‌این‌ترتیب میان برویر آرام و دلسوز، و نیچه حساس و خوددار، دوئل گفتاری تندی به‌وجود می‌آید و هرچه این دو به هم نزدیکتر می‌شوند، برویر بیشتر متوجه می‌شود که فقط در صورتی می‌تواند نیچه را معالجه کند که وی اجازه این کار را بدهد. یالوم تخیل و واقعیت را در یک شبکه منسجم با هم ترکیب می‌کند؛ طوری‌که شخصیت‌های برجسته و بزرگِ دورانِ آغاز روان‌درمانی زنده می‌شوند و با ما سخن می‌گویند.

دکتر اروین د. یالوم مدرس روان‌درمانی در دانشگاه استانفورد و نویسنده کتاب‌های درسی روان‌شناسی مانند عشق و جلادش و داستان دیگرِ روان‌درمانی است....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات