و ما‌ در تا‌ر و پود زندگی‌ اسیر و گرفتا‌ریم‌

و ما‌ .... در تا‌ر و پود زندگی‌ اسیر و گرفتا‌ریم‌

نویسنده: محمدحسین میمندی نژاد
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1335 - دوره چاپ: 2 ~ 1

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

خاطرات دوران دانشجویی در اروپا - مصور

زندگی از یک سلسله حوادث تشکیل می شود و هر حادثه ای منشاء بروز حوادث دیگر می گردد . حوادث تار و پود زندگی را تشکیل می دهند...

محمدحسین میمندی نژاد در سال ۱۲۸۹ خورشیدی در کرمان متولد شد. پدرش آقا فرج‌الله دستی در سرودن شعر و خطی خوش داشت و چندی نیز در مدارس کرمان به تعلیم خط اشتغال داشت. مادرش کبری میمندی نژاد اهل فضل بود و مجموعه‌ای از اشعار وی و شوهرش به یادگار مانده‌است.حصیلات ابتدایی و دوره اول متوسطه محمدحسین میمندی‌نژاد در کرمان به پایان رسید.

وی در سال ۱۳۰۵ شمسی برای ادامه تحصیل راهی تهران شد و به دانشکده کشاورزی کرج، که در آن زمان دانشکده فلاحت نامیده می‌شد، راه یافت. پس از اتمام تحصیلات خود در رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه تهران، با هزینه دولت برای تکمیل تحصیلات به فرانسه رفت. دوران تحصیلی وی در آن کشور شش سال طول کشید که به دریافت مدرک دکتری در رشته دامپزشکی موفق شد.

وی پس از اتمام تحصیلات به ایران بازگشت و ضمن تدریس در مراکز آموزش عالی از سال ۱۳۱۲ ش. فعالیت خویش را در مطبوعات آغاز نمود. محمدحسین میمندی‌نژاد طی سال‌های ۱۳۲۶ تا ۱۳۲۹ ریاست دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران را به عهده داشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

و ما‌ در تا‌ر و پود زندگی‌ اسیر و گرفتا‌ریم‌

  • کد کتاب: 90702 - 112/6
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: محمدحسین میمندی نژاد, داستان های اجتماعی, خاطره نویسی, زندگینامه, کتاب و ما‌ در تا‌ر و پود زندگی‌ اسیر و گرفتا‌ریم‌