کتاب ویکتوریا فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات گل آذین

ویکتوریا

نویسنده: کنوت هامسون
مترجم: قاسم صنعوی
ناشر: گل آذین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 165
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 ~ 1382 - دوره چاپ: 5 ~ 1

 

مروری بر کتاب

رمان عاشقانه ویکتوریا با آن که ماجرایش در عصر جدید روی می دهد ، تاثیری از شعر شوالیه گری می بخشد . شخصیت های اصلی اثر، دو تن ( ویکتوریا و یوهانس ) هستند .

یوهانس ، شاعر و در حقیقت یکی از نسخه بدل هاش شخص هامسون است ....یوهانس شاعر و خنیاگری است که دلباخته ویکتوریا دختر ارباب است; اما تضاد اجتماعی میان پسر آسیابان و دختر صاحب قصر مانع از نزدیکی آنها به یک دیگر است. این عشق از سالهای آغازین نوجوانی شکل می گیرد و سالها ادامه می یابد . ویکتوریا به رعایت حال خانواده اش که اصرار به ازدواج او با شخص دیگری دارند ، یوهانس را از خود می راند و....

رمان عاشقانه ویکتوریا با آن که ماجرایش در عصر جدید روی می دهد،تاثیری از شعر شوالیه گری می بخشد. رمان ویکتوریا/کنوت همسون شخصیت های اصلی اثر،دو تن (ویکتوریا و یوهانس) هستند.یوهانس،شاعر و در حقیقت یکی از نسخه بدل های شخص هامسون است.خنیاگری است که بانوی خود ویکتوریا،دختر صاحب قصر را می ستاید.تضاد اجتماعی که بین پسر آسیابان قصر و دختر ارباب وجود دارد از اجزا سنت رمانتیک به شمار می رود.ولی هامسون به موضوع کاملا رفعت می بخشد و از سودا،تصویری فراموش نشدنی می سازد.

جوایزی که این کتاب برنده شده است
نوبل ۱۹۲۰

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ویکتوریا

  • ناشر: گل آذین
  • کد کتاب: 87993 - 46/4
  • موجودی: در انبار
  • 160,000ریال
  • 125,000ریال

برچسب ها: کنوت هامسون, قاسم صنعوی, داستان های کلاسیک, داستان های نروژی, داستان های عاشقانه, کتاب ویکتوریا